Šeši dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti, kai viskas nesiseka

Niekas nemėgsta gyvenimo krizių ir problemų. Kita vertus, problemos ir krizės yra neatskiriama mūsų gyvenimo sudedamoji dalis. Padėti sau galima pakeičiant požiūrį į kritinę situaciją.

1. Krizės yra gyvenimo dalis.

Žmogaus gyvenimas nuolat keičiasi ir reikalauja prisitaikyti prie vis naujų aplinkybių. Augalams tenka ištverti sausras, karščius, šaltį ir kenkėjus. Mums, žmonėms, tenka išgyventi ligas, nuoskaudas, išsiskyrimus, netektis, finansinius nepriteklius, darbo praradimą.

Kad ir kaip mes stengtumėmės būti geri žmonės ir viską daryti teisingai, vis tiek gyvenimas netekės taip sklandžiai, kaip mes norime. Ir tai yra gerai, nes dešimtmečiai ramių ir vienodų dienų mums tikrai nusibostų, o nuo išgyventų sunkumų mes augame. Ir tvirtėjame, tampame išmintingesni.

2. Neigiamos emocijos yra gyvenimo dalis.

Neigiami jausmai kaip ir kliūtys bei sunkumai priklauso mūsų gyvenimui. Liūdesys, nusiminimas, baimė, bejėgiškumas, kaltės jausmas, vienatvė, pavydas, nuoskauda ir pyktis lydi mus kritiniais etapais. Neigiamų jausmų paskirtis įspėti mus, kad kažkas vyksta ne pagal mūsų pageidavimus. Jie nurodo, kur tyko pavojai, tačiau kartais mes įsikalbame sau, kad mums gresia bėda. Geriausia leisti neigiamoms emocijoms kilti, priimti jas ir tada panagrinėti, ką jos reiškia ir ar tikrai gresia pavojus.

3. Viskas praeina.

Po kiekvienos nakties išaušta rytas. Kiekvienas lietus kada nors baigiasi. Taip pat ir gyvenimo krizės praeina. Padrąsinkite save sakydami: „Ir tai praeis. Reikia tik ištverti. Ir vėl viskas bus gerai“. Nukreipkite savo žvilgsnį į tuos gerus dalykus, kuriuos turite savo kasdienybėje, nepaisant visų sunkumų ir vargo, kurie jus ištiko.

4 .Dejonės ir skundai nieko nekeičia.

Guodimasis dėl susiklosčiusios kritinės situacijos trumpam laikui suteikia palengvėjimą. Paprastai mes skundžiamės dėl neteisybės ir kančių, kurios mus ištiko. Jei giliau pažvelgtume, suvoktume, kad patys tais skundais baudžiame save. Mes užfiksuojame savo žvilgsnį ties tuo, ko nenorime, ir dėl to pasijuntame nusivylę ir bejėgiai. Mes leidžiame praeičiai nulemti mūsų dabartį. Mes negalėsime kurti naujos ateities, kol būsime užsiėmę praeitimi.

Vietoj to, pradėkite veikti. Panaudokite tai, ką išmokote praeityje, kad pagerintumėte savo gyvenimą. Pasirinkite kryptį, į kurią norėtumėte pasukti, pasirinkite naują gyvenimo tikslą ir nesidairykite atgal.

5 .Kiekvienas, net ir menkiausias žingsnis apsimoka.

Kai gyvenimas mus iš pagrindų sukrečia, tai per medžius mes nebematome miško. Visuose frontuose reikia priimti sprendimus ir ryžtis pokyčiams. Tada kyla pavojus, kad galime įsikalbėti sau, jog nepajėgsime susidoroti ir vėl gyventi ramiai.

Užsirašykite viską, ką reikia išspręsti ir pakeisti. Surūšiuokite pagal svarbą ir skubotumą. Pradėkite veikti nuo svarbiausio punkto. Kai įveiksite jį, pagirkite save, kad smarkiai pajudėjote į priekį. Pasisemkite kantrybės. Kaip sakoma: „Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną“. Pradėkite nuo fundamento ir nenuleiskite rankų.

6. Gyvenimas tęsiasi.

Net jei šiuo momentu jums viskas atrodo beviltiška, pasistenkite ieškoti išeities.

Jei nematote miško per medžius, galima užlipti ant kalvos ir apžvelgti jį. Įsivaizduokite, kaip toliau klostysis jūsų gyvenimas, kai atsidursite naujoje situacijoje.

Paklauskite savęs:

Ką teigiamo galėtų man duoti ši šiuo momentu sunki situacija?

Ką galvosiu apie šią krizė vėliau, kai ji jau bus pergyventa?

Ko aš pasimokysiu iš krizės? Už ką galėsiu jaustis dėkingas?

Krizė suteikia šansą sužinoti, kokios jėgos ir sugebėjimai jumyse slypi ir kas jums iš tikrųjų yra svarbu.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *