Šie keturi būdai padės jums kuo ilgiau laikyti žaliuosius svogūnus

Pundas žaliųjų svogūnų šaldytuve vidutiniškai išsilaiko švieži 4-5 dienas, tačiau šį laiką galima pratęsti iki 15-20 dienų. Norėdami laikyti svogūnus, turite pasinaudoti geriausiais laikymo patarimais, kuriais dalijasi Shuba.

Folija

Kad žalieji svogūnai išliktų švieži ir sultingi, patariama juos sausus suvynioti į maistinę plėvelę ir laikyti šaldytuve daržovių skyriuje. Taip juos galima laikyti iki septynių dienų.

Maistinė plėvelė arba maišelis

Žaliųjų svogūnų ryšulėlius su šiek tiek sudrėkusiomis šaknimis galima įdėti į plastikinį maišelį arba maistinę plėvelę. Maišelį dviejose ar trijose vietose reikėtų pradurti šakute, kad cirkuliuotų oras. Tokios būklės svogūnai gali išlikti švieži iki 15-20 dienų.

Sudrėkintas popierinis rankšluostėlis

Juo reikėtų apvynioti šaknis ir padėti svogūnus į šaldytuvą. Rankšluostį ar audinį reikėtų kasdien keisti ir tikrinti svogūnų būklę. Baltojoje dalyje atsiradusios geltonos dėmės gali reikšti, kad po vienos ar dviejų dienų svogūnas pradės intensyviai pūti.

Stiklinė vandens

Svogūnų šaknis galima panardinti į stiklinę ar stiklainį su vėsiu vandeniu ir padėti į šaldytuvą apatinėje lentynoje. Jį galima laikyti virtuvėje, tačiau tokioje vietoje, kur nepatenka saulės spinduliai. Vanduo stiklinėje turėtų būti keičiamas kiekvieną dieną.

Kaip išsirinkti žaliuosius svogūnus

Bet kuris iš minėtų svogūnų laikymo būdų tinka tik tuo atveju, jei daržovė iš pradžių yra šviežia.

Renkantis svogūną svarbu atkreipti dėmesį į išvaizdą. Žalioji dalis turi būti tolygiai nuspalvinta ir nesubyrėjusi. Jei stiebo galuose yra sausų dėmių, svogūnas ilgai neišsilaikys. Šviežia baltoji dalis turi būti sausa, be puvinio. Jei ryšulėlis surištas virvelėmis arba gumelėmis, namuose jas nuimkite, kad svogūnai galėtų „kvėpuoti”.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *