Silpni vyrai – būna ar nebūna?

Moterys skirsto vyrus į stiprius ir silpnus. Kartą susimąsčiau, ką tai galėtų reikšti – silpnas ir stiprus? Kaip apibūdinti stiprų vyrą, kokie jo požymiai?

Realybėje kiekvienas žmogus yra kažkurioje srityje stiprus, o kažkurioje – silpnas. Visi turi skirtingų ypatumų ir skirtingų, individualių charakterio bruožų.

Pavyzdžiui, dėl mokslo pakvaišęs, idėjų pasaulyje sklandantis profesorius gali nesugebėti įkalti į sieną vinies, jis visiškai nesidomi šeimos buitimi ir finansiniais reikalais, paklūsta žmonai, kuri šeimininkauja namuose. Jis stiprus ar silpnas?

O kitas – šeimininkas savo namuose, valdingas chamas, reiklus, su niekuo nesiskaito ir nieko negerbia. Užtat moka pinigų užsidirbti. Jis stiprus ar silpnas?

Dar kitas – politikas iki kaulų smegenų, drąsiai kovoja su neteisinga valdžia. Moka baudas, periodiškai atsėdi už savo idėjas už grotų. Šeima ir vaikai – antrame plane. Jis stiprus ar silpnas vyras?

Kažkas prasigėrė ir yra visiškai patenkintas tokiu savo gyvenimu. Rėkauja, dominuoja namuose prie stalo, sugėrovų kompanijoje, muša kumščiais sau į krūtinę, įrodinėdamas, kad jis kietas vyrukas ir kad jo niekas nepalauš. Stiprus ar silpnas?

O štai – mamytės sūnelis be žmonos ir vaikų. Užtat turi stambų verslą, jis tikras verslo virtuozas. Draugai su juo skaitosi ir jį gerbia. O mamai jis – mylimas mažas berniukas. Jis stiprus ar silpnas vyriškis?

Oi, koks šitas geras, švelnutis, rūpestingas, dėmesingas! Greta jo moteris pasijaučia karaliene! Bet kurią moterį privers įsimylėti į jį. O pinigų uždirbti nesugeba. Jis silpnas ar stiprus?

Visi pateikti pavyzdžiai – realūs žmonės iš mano bendravimo rato. Aš taip ir nesupratau, koks vyras yra silpnas, o koks – stiprus.

Mes įpratę mąstyti štampais, šablonais, stereotipais, mums nė į galvą nešauna susimastyti, kokia tų nuvalkiotų šablonų prasmė. Protingas-kvailas, gražus-negražus, padorus-nepadorus – tai viskas, ką išstena apkvaitusios nuo stereotipų smegenys.

Esu tikra, kad pasaulyje nėra nieko absoliučiai vienareikšmiško. Į viską reikia žvelgti individualiai, panagrinėti kiekvieną žmogų įvairiais aspektais, surasti jame gerų bruožų, užuot užsiciklinus į trūkumus. Nes kai užsicikliname, štai tada ir apkvaišta smegenys nuo pasipylusių štampų, stereotipų, svetimų nuomonių. Geriau gyventi pagal principą: „Mano vyriškis man yra pats geriausias ir aš neturiu jokio noro jo su kuo nors lyginti”.

Jei nematuosite savo vyro svetimais ar savais šablonais, jūsų laimė taps žymiai gilesnė ir platesnė, nei tuo atveju, jei visą laiką darysitės į visas puses ir lyginsite saviškį su svetimais.

To ir norėčiau palinkėti – išsaugokite savo individualumą ir unikalumą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *