Simptomai, rodantys, kad jūsų santykiai pavirto „sulčiaspaude“, iš kurios laikas sprukti

Iš esmės santykiai turi prasmę tik tada, kai jie duoda žmogui resursų. Priešingu atveju verta susimąstyti kam jie jums reikalingi ir ar apskritai jums jų reikia. Jei atsakymas į klausimą: „Kam man to reikia?” taip ir nesuformuluoja galvoje, sprendimas, manau, akivaizdus…

Norėčiau pateikti kelis simptomus, kurie byloja, kad santykiai nesuteikia resursų, o gal netgi atvirkščiai – išsunkia netgi tuos, kurių dar turite

1. Sumažėja jūsų savivertė. Galbūt jos smukimas tiesiogiai proporcingas nuolatiniams jūsų antrosios pusės priekaištams.

2. Jaučiate, kad norint palaikyti santykius ir juos kontroliuoti, reikia įdėti per daug pastangų, ir kad visa ta energija eikvojama tuščiai.

3. Jūsų mintys nuolat sutelktos į santykius. Jūs visada (beveik visada) galvojate, kas su jais negerai ir kaip juos galima būtų pagerinti. Tampate tarsi savo minčių ir santykių įkaitu.

4. Iš antrosios pusės girdite nuolatinius ir nesibaigiančius priekaištus: dėl jūsų gyvenimo būdo, vertybių, prioritetų ir pan.

5. Nenorite dalytis su mylimu žmogumi savo pasiekimais, kadangi vietoje džiaugsmo tikitės išgirsti eilinių pretenzijų dozę, o gal ir visiškai nemaskuojamą pavydą.

6. Jaučiate, kad nuolat aukojate savo interesus ir nieko negaunate mainais. Arba kad iš jūsų reikalaujama vis naujų ir naujų aukų.

7. Jūs ir jūsų antroji pusė nuolat nesutariate dėl vertybių. Jus tarsi tikslingai įtikinėja, kad jūsų vertybės yra š… vertos.

8. Jaučiate abejones, kad jūsų vertybės teisingos. Kai tik pabandote realizuoti savo privalumus (tarkime, išsilavinimą), tučtuojau sulaukiate aršios ir netgi grubios kritikos.

9. Jaučiatės nerealizavę savęs. Toks jausmas, kad kai tik nusprendžiate save realizuoti kokiame nors reikale, jums į ratus ima kaišioti pagalius.

10. Jus lydi įkyrus kaltės jausmas. Jums taip stropiai įrodinėjama, kad esate neteisus ir siaubingas visame kame, kad patys pradedate tuo tikėti.

11. Jumyse apsigyveno jausmas, kad esate visiškai nenaudingas ir nepilnavertis. Pagaunate save galvojant, kad laikotės įsikibę į nelaimingus santykius iš baimės: „O kas daugiau manęs tokio norės?”…

Jei pastebėjote, kad jumyse veikia bent vienas šio sąrašo punktas – yra prasmės padirbėti ir su savimi, ir su santykiais. Jei jūsų santykiuose esama kelių punktų, atėjo laikas atsakyti į klausimą: „Kam man viso to reikia?”

Didžiausia bėda tokiuose sultis išspaudžiančiuose santykiuose yra ta, kad iš jų labai sunku išsikapstyti.

Darbą su savimi reikėtų pradėti nuo savo savivertės „remonto”.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *