Šitie elgesio modeliai – 90 procentų skyrybų priežastis

Kiekviena santuoka turi savų problemų ir sunkumų, potencialiai galinčių ją sugriauti. Tačiau yra vienas faktorius, leidžiantis pažvelgti į situaciją labiau optimistiškai. Tyrimai rodo, kad yra keturi elgesio modeliai, kurie, jeigu jų vengsime, žymiai sumažins skyrybų riziką: kaltinimas, eskalavimas, nuvertinimas ir atsiribojimas.

O dabar pagalvokime štai apie ką: remdamasis šiais požymiais, santykių specialistas vos per 15 bendravimo minučių gali 90 procentų tikslumu išpranašauti, ar liks partneriai drauge po 5 metų.

Šie elgesio modeliai yra ne įgimti, o įgyti, dėl to galite išsiugdyti teisingus elgesio įpročius, kurie santykius sutvirtins, o ne sugriaus.

Kaltinimas

Paprastai kalbant, viena iš pagrindinių santuokos iširimo priežasčių – polinkis kaltinti partnerį, nedisponuojant pilna informacija. Itin svarbu iš pradžių uždavinėti klausimus, užuot darius toli siekiančias išvadas, jau nekalbant apie kaltinimus.

Paklauskite: ‘Mielasis/mieloji, tu nusipirkai kažką tokio, apie ką aš nežinau?” vietoje to, kad pultumėte kaltinti: „Mes šį mėnesį vėl nė vieno euro nesusitaupėme, ko tu šį kartą prisipirkai?!”

Jei norite išsaugoti sveikatą ir šiltus santykius su partneriu, išmokite juo pasitikėti ir nustokite visą laiką įtarinėti blogiausią.

Jeigu žmogumi pasitikite ir elgiatės su juo su pagarba, jis visada jaus norą tapti geresniu ir pateisinti jūsų tikėjimą juo, netgi jei kartas nuo karto darys klaidas. Kiti žmonės ne visada atitiks jūsų lūkesčius, dėl to būtų ne pro šalį atlikti būtent savo lūkesčių reviziją, jeigu iškilo kokia nors problema.

Eskalavimas

Tas, kuris aštrina konfliktą, labiau suinteresuotas apginti savo poziciją ir suversti kaltę partneriui. Toks elgesys dažniausiai suformuoja tam tikrą gynybinį mechanizmą, kuris ne tik neduoda jokios naudos, bet ir griauna santykius.

Yra vienas klausimas, pakankamai stiprus, kad užkirstų kelią tai destrukcijai, kurios kupinas šis elgesio modelis. Klausimas skamba taip: „Tu nori būti teisus ar laimingas?”

Visada stenkitės siekti tarpusavio supratimo, o paskui drauge ieškokite problemos sprendimo. Tai padės kontroliuoti savo emocijas konflikto metu.

Nuvertinimas

Šitas elgesio modelis, kaip ir kiti, sustiprina pergalės-pralaimėjimo dinamiką, kuri galiausiai 90 procentų atvejų atveda būtent į pralaimėjimą. Kai nuvertinate partnerį, jūs tuo pačiu diskredituojate, padarote jį silpnesniu. Jūs užmerkiate akis į jo teigiamus bruožus ir susifokusuojate į negatyvius aspektus, prielaidas, prietarus ir stereotipus.

Toks elgesys gali būti labai efektyvus trumpalaikėje perspektyvoje ir galbūt gali netgi laikinai sugriauti kieno nors savivertę. Tačiau būkite atsargūs: kartais situacija gali staigiai ir kardinaliai pasikeisti. Smurtautojas gali laimėti kelis mūšius, tačiau didelio masto kare jis dažniausiai patiria pralaimėjimą, kai partneris paprasčiausiai neatlaiko patyčių ir išeina.

Normalūs, emociškai sveiki žmonės nepabunda ryte su mintimi, kaip jie šiandien ruošiasi patenkinti savo egoistiškus poreikius, tuo pačiu suteikdami skausmą ir keldami nusivylimą aplinkiniams.

Jeigu nuvertinimas jau giliai įsišaknijo jūsų partnerio elgesyje, padėti jam gali tik profesionalai, o svarbiausia – jo paties noras pasikeisti.

Atsiribojimas

Šitas įprotis pasireiškia tuo, kad žmogus pastoviai atsisako dėti kokias nors pastangas susiklosčiusioms problemoms spręsti.

Kartais elgesys būna pasyviai agresyvus, pavyzdžiui, nekalbadieniai, o kartais – grynai agresyvus. Partneris gali trenkti durimis ir išeiti, palikęs kitą partnerį spėlioti – ar jį metė galutinai, ar dar ne.

Bet kuris iš šių elgesio modelių turi savyje valdymo mechanizmą, skirtą tam, kad galima būtų manipuliuoti partneriu ir pasiimti dalį jo energijos.

Jei norite, kad jūsų santykiai atlaikytų išbandymą laiku, tada tik jums spręsti, kaip juos vairuoti jums reikalinga kryptimi. Tai reiškia, kad judu su partneriu turite būtinai drauge spręsti susiklosčiusias problemas ir daryti viską, kad patenkintumėte vienas kito poreikius. Kad išgyventumėte visus sunkumus, turite tapti viena komanda, sukurdami abiem naudingas situacijas.

Jei išvardintuose punktuose atpažinote save, turėkite galvoje, jog žaidžiate labai rizikingą ir pavojingą žaidimą, kuris jums gali brangiai kainuoti.

Šitie toksiški elgesio modeliai 90% atvejų veda į skyrybas per artimiausius penkis santuokos metus. Be to, šie įpročiai gali tiek giliai jumyse įsišaknyti, kad pabaigę vienus santykius, jūs pradėsite ciklą iš naujo, atkurdami tas pačias problemas su nauju partneriu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *