Situacijos, kai gali išduoti artimieji

Atrodytų, taip negali būti. Juk tai patys artimiausi žmonės. Deja, dažnai galime išgirsti istorijų, kai žmonės visgi išdavė savo artimuosius, nusisuko nuo jų. Kas tai per situacijos?

Pirma, kai tai daroma, turint pačių geriausių ketinimų, kai žmogus nesivysto, o nori sėdėti tėvams ant sprando. Kalba eina ne vien apie jaunuolius, yra žmonių, kurie net keturiasdešimties metų sulaukę, gyvena su tėvais, nedirba, sėdi ant sprando.

Tokioje situacijoje tėvai gali duoti šiek tiek pinigų, išvyti juos iš namų, netgi nustoti bendrauti. Išvarytasis veltėdis manys, kad tai išdavystė. Tačiau paprasčiausiai nėra kito būdo pastatyti tokį žmogų ant kojų, todėl tai padaryti reikia ir netgi būtina. O jeigu viskas bus gerai, tai po poros metų išvarytasis dar ir pats padėkos.

Antra. Pasitaiko situacija, kai šeimoje visi neišpasakytai išdidūs ir nesileidžia į dialogą. Viskas sprendžiama tik riksmais ir grasinimais. Kitokiu būdu žmonės nemoka bendrauti, taip jau susiklostė. Ir kai vaikas susiginčija su tokiais tėvais, nuoskauda ir pyktis gali atsirasti abiem bendraujančioms pusėms. Bendravimas nutrūksta.

Ir abi pusės įsitikinusios, kad buvo išduotos. Tokie žmonės gali nebendrauti dešimtmečius. Tiesiog dėl pernelyg išpūsto išdidumo ir sveiko dialogo stokos. Pavyzdžiui, vaikas nori į sostinę, o tėvai priverčia jį likti gimtajame mieste. Tokia situacija gali tapti konflikto, kuris atrodys kaip išdavystė, priežastimi.

Trečia. Dar viena situacija, kurią galima paaiškinti moksliškai. Tarkime, žinome pavyzdžių, kai gimus vaikui iš karto seka išdavystė. Mama gali palikti vaiką gimdymo namuose, gali iš karto atiduoti į prieglaudą ir pan. Ji nusisuka nuo vaiko. Kodėl taip gali nutikti?

Už meilę ir prisirišimą atsakingas hormonas oksitocinas. O jeigu šio hormono neužtenka, mama naujagimio nesuvokia kaip savo vaiko. Jai vienodai rodo. Žemas oksitocino kiekis – labai retas atvejus, tačiau pasitaiko. Mama tiesiog fiziškai nemyli savo vaiko.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.