Susikabinimas rankomis su partneriu padeda numalšinti skausmą

Nors daugelis gimdančių moterų gali sakyti, kad partneriai gimdymo metu yra visai nenaudingi, tačiau naujo tyrimo rezultatai parodė, kad vyrai gali numalšinti skausmą paprasčiausiai laikydami mylimosios ranką.

Kolorado universiteto (angl. University of Colorado) mokslininkai išsiaiškino, kad kai empatinis partneris laiko mylimosios ranką, jų širdies ir kvėpavimo ritmas supanašėja ir moters skausmas yra numalšinamas.

Tyrimui vadovavęs mokslininkas Pavel Goldstein ištyrė 22 ilgalaikes heteroseksualias poras, kurių amžius svyravo nuo 23 iki 32 metų, ir su jomis atliko bandymus, kurių metu buvo imituojamas gimdymas.

Poroms buvo pateikti trys scenarijai. Pirmo scenarijaus metu poroms nebuvo leidžiama vienas kitą liesti, antrojo scenarijaus metu parteriai turėjo susikabinti rankomis, o trečiojo – jie buvo pasodinti į skirtingas patalpas. Visų trijų scenarijų metu moterims dviems minutėms buvo sukeltas silpnas dilbio skausmas.

Mokslininkų grupė pastebėjo, kad tik tuomet, kai poros buvo susikabinusios rankomis, vyro ir moters širdies bei kvėpavimo ritmas supanašėjo ir moters skausmas sumažėjo.

„Panašu, kad skausmas visiškai nutraukia tarpasmeninę sinchronizaciją tarp porų. Prisilietimas jį sugrąžina“, – tikino tyrimo autorius.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *