Tas būties lengvumas – trys būdai išvalyti galvą

Turbūt girdėjote posakį, kad visos problemos kyla iš galvos? Dažniausiai sunkios užduotys mums tik atrodo didelės ir neišsprendžiamos. Iš tikrųjų nereikalingų pašalinių minčių verpetas trukdo mums susikoncentruoti į problemos esmę. Ką daryti?

Atgaukime laisvę

Laisvė – tai dalykas, kuris priklauso ir nuo mūsų suvokimo. Mes esame kur kas laisvesni, nei manome. Jeigu susikoncentruosime į tas gyvenimo sritis, kuriose galime mėgautis laisve, kad ir nedidele, tai sunkumo ir įtampos jausmas pamažu nuslūgs.

Pabandykite atsakyti sau į klausimus: kokiais gyvenimo momentais galite savarankiškai priimti sprendimus? Kokiose situacijose galite veikti taip, kaip norite? Kada ir kokiomis aplinkybėmis priimate sprendimus tik jūs?

Gyvenkime santarvėje su savimi

Kiekvienas turime savo gyvenimo principų, kurių niekada neišsižadėsime. Tai – vertybės. Pabandykite sudaryti visų savo vertybių sąrašą. Po to nubrėžkite apskritimą ir nuo centro padalykite jį į atskiras dalis. Kuo svarbesnė jums vertybė, tuo didesnį plotą apskritime skirkite jai. Už rato ribų palikite tas vertybes, kurios gali keistis, būti lanksčios ir nepastovios.

Taip jūs geriau suvoksite, kad jums yra tikrai svarbu, o kas – nelabai.

Atsikratykime mąstymo šiukšlių

Kad galėtume išsivaduoti nuo problemų, reikia žinoti du dalykus:

1. Dauguma problemų kyla galvoje. Kitaip tariant, mes patys jas sukuriame. Mūsų mintys ir jausmai, o ne tai, kas vyksta išoriniame pasaulyje, nulemia mūsų problemų skaičių.

2. Susikoncentravę į vieną problemą, mes nebegalime sutelkti dėmesio į kitus dalykus. Veikia principas „arba, arba“.

Dabar galime išmesti už borto visas problemas ir rūpesčius, išlaisvinti protą. Užuot gilinęsi į istorijas, kurias be perstojo pasakoja smegenys, ir galvoję apie jas, perkelkime dėmesį į tai, ką DABAR jaučiame, matome ir girdime.

Ramiai atsisėskime, giliai įkvėpkime ir paklauskime savęs: kas šiuo momentu iš tikrųjų yra čia? Kas vyksta realiame pasaulyje už mano minčių? Ką aš galiu sužinoti?

Užmerkime akis ir įsiklausykime į garsus aplinkui. Neatmerkdami akių nukreipkime dėmesį į savo kūną. Pajuskime, kokia poza sėdime. Ar jaučiame šilumą, skausmą, šiurpuliukus? Užsirašykime savo pojūčius.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *