Trys dažniausiai pasitaikančios frazės, dėl kurių atrodote silpnas ir nesaugus

Net labiausiai paplitusios frazės gali turėti didelę įtaką tam, kaip žmonės jus suvokia.

Net ir mažiausios, dažniausiai vartojamos frazės gali turėti didelę įtaką tam, kaip žmonės jus suvokia.

Pavyzdžiui, per pokalbį dėl darbo keli žodžiai gali lemti, kad atrodysite kaip pasitikintis savimi kandidatas arba kaip žmogus, kuris nėra tikras dėl savo kvalifikacijos.

Todėl svarbu atidžiai rinktis žodžius.

Kaip nurodo komunikacijos ekspertai, pokalbyje svarbiausia būti tvirtam, bet ne pernelyg agresyviam. Tačiau yra frazių, kuriomis pasieksite priešingą tikslą, nes dėl jų jūsų pašnekovas gali pamanyti, kad esate nekalbus ir neužtikrintas, nors iš tiesų taip nėra.

„Atsiprašau, kad to klausiu, bet…”

Pasakyti „atsiprašau” gali atrodyti mandagus dalykas, tačiau netinkamas šios frazės vartojimas – ypač situacijose, kai nereikia atsiprašyti – gali sumažinti to, ką pasakysite toliau, poveikį ir padaryti būsimus atsiprašymus mažiau paveikius.

„Kai vartojate atsiprašymo žodžius (pvz., „Atsiprašau, turiu paskutinį klausimą” arba „Galbūt tik man taip atrodo, bet…”), gali atrodyti, kad save žeminate.

Tiesiog paklauskite, ko norite: „Ar galite persiųsti man šį el. laišką?” arba „Ar galite man padėti su mano nešiojamuoju kompiuteriu?”. – ir baigkite žodžiu „ačiū”.

Ši frazė taip pat sumažina bet ko, kas sakoma toliau, svarbą

„Aš tik noriu jūsų paklausti…”, „Tai užtruks tik minutę…”, „Aš tik sakau…”. Apskritai tai maža frazė, turinti didelę reikšmę.

Kiekvieną kartą, kai ją vartojame, tai reiškia, kad gaištame kieno nors laiką, teigia ekspertai.

„Aš nežinau.”

„Nežinau” yra įprasta tariamoji frazė, skirta suteikti žmogui laiko užbaigti mintį. Tačiau dėl jos taip pat galite atrodyti nekompetentingi.

Vietoj to pasakykite ką nors panašaus į: „Tai tikrai įdomus klausimas. Duokite man minutėlę pagalvoti.”

Tai ypač aktualu darbo pokalbio metu, kai galite sulaukti netikėto klausimo.

„Susidūrus su problema lengviau pasakyti „neturiu supratimo”, nei bandyti pasiūlyti sprendimą.

Ramybė ir pasitikėjimas savo atsakymu interviu vedėjui sako, kad esate komandos žaidėjas ir galite spręsti problemas, o tai yra įgūdžiai, kuriuos visi nori matyti savo darbuotojuose”, – sako ekspertai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *