Vaikas turi teisę daryti klaidas

Jei norite, kad vaikas užaugtų išmintingu, jam reikia išmokti daryti klaidas, patirti nesėkmes, ir iš jų pasimokyti. Tai visiškai natūralus būdas, kurio dėka visos gyvos būtybės mūsų planetoje įgyja naujų žinių. Šis procesas niekada nebuvo ir nebus sklandus – visada pasitaikys klaidų, kuriomis ir pagrįstos visos nesibaigiančios gyvenimo pamokos.

Prieš išmokstant vaikščioti, vaikams tenka ne vieną ir ne du kartus nukristi. Netgi šis įgūdis reikalauja darbo. Nors tėvų priežiūra reikalinga ir būtina, vaikams turi būti suteikta galimybė tyrinėti save ir aplinkinį pasaulį, pasitelkus savo pačių kasdieninę patirtį, tame tarpe klaidas ir nesėkmes. Geriausia, ką galime duoti vaikams kaip tėvai – nurodyti jiems teisingą kryptį. Jei iš tiesų mylime juos taip, kaip apie tai pasakojame, jokiomis aplinkybėmis neturime padėti vaikams tuose dalykuose, kuriuos atlikti jie turi savarankiškai.

Niekas nieko neišmoks iš kito žmogaus patirties, kol pats nepajusi to savo kailiu. O mūsų uždavinys – saugoti vaikus nuo nemalonumų, kurie gali padaryti moralinės ar fizinės žalos, tai pagrindinė tėvų pareiga. Tačiau kai suteikiame vaikui galimybę pasimokyti iš kokios nors jo padarytos klaidos – padarome jam didelę paslaugą, kadangi ta klaida taps jiems puikia gyvenimo pamoka.

Patirtis – pats geriausias mokytojas. Išbandę kažką savo kailiu, vaikai jau niekada neužmirš šios gyvenimo pamokos. Tai šimteriopai geriau už pačius išsamiausius paaiškinimus ir pamokymus, kokius tik galite duoti, iškilus problemai.

Vadinasi, jeigu atsirado galimybė duoti vaikui šansą pasimokyti iš savo klaidų, išnaudokite ją ir leiskite vaikui įveikti problemą savarankiškai, jeigu tik tai, žinoma, nekelia grėsmės vaiko saugumui.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *