Valgyti vėlai vakare – bloga idėja: naujas eksperimentas patvirtino, kodėl

Norintiems numesti svorio žmonėms jau seniai žinomas patarimas – vengti užkandžių vakare. Neseniai atliktas amerikiečių tyrimas atskleidė, kaip valgymas vėlai vakare veikia kūno svorį.

Anot „Science Alert“, mokslininkai nustatė, jog valgymas keturiomis valandomis vėliau nei įprastai keičia daugelį fiziologinių ir molekulinių procesų, lemiančių kūno svorio pokyčius.

Valgė skirtingu laiku

Mokslininkai eksperimento dalyvių paprašė laikytis dviejų skirtingų valgymo režimų po šešias dienas.

Pirmosios grupės dalyviai pirmą kartą valgė dienos pradžioje, o paskutinį kartą – likus maždaug šešioms valandoms iki miego.

Antrosios grupės dalyviai praleido pusryčius, tačiau valgė pietus, vakarienę ir dar vieną papildomą patiekalą. Paskutinį kartą jie valgė likus dviem su puse valandos iki miego.

Padidėjo alkis

Mokslininkų komanda nustatė, jog, palyginti su ankstyvuoju, vėlyvasis valgymas ne tik padidino alkio jausmą kitą dieną, bet ir pakeitė „alkio“ hormonų santykį kraujyje.

Taip pat buvo nustatyta, jog dėl vėlyvo valgymo kitą dieną tyrimo dalyviai sudegino mažiau kalorijų. Be to, vėlyvas valgymas skatino riebalų kaupimąsi.

Taigi, tyrimo rezultatai rodo, kad vėlyvas valgymas sukelia daugybę fiziologinių ir molekulinių organizmo pokyčių, dėl kurių ilgainiui gali padidėti svoris.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *