Veiksniai, turintys įtakos partnerio pasirinkimui

Kartais, kai žmogus ieško partnerio, jis nesusimąsto, kuo remdamasis renkasi konkretų žmogų. Daugelis mano, kad tai įvyksta savaime. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Noriu jus supažindinti su B. Moorsteino partnerio pasirinkimo teorija. Mano nuomone, jame aprašomi patys svarbiausi kriterijai.

Trauka

Šiame etape žmonės įdėmiai įsižiūri vienas į kitą pagal fizines, intelektualines, socialines ir kitas charakteristikas. Taip pat didelę reikšmę turi draugų, artimųjų ir kitų reikšmingų žmonių nuomonė. Kitaip sakant, jei santykių pradžioje geriausia draugė ar mama pasakys, kad šis vaikinas yra „mazgotė“, greičiausiai būtent tokia nuomonė taps lemiama, priimant sprendimą.

Vertybės

Šiame etape sulyginamos vertybių ir nuostatų sistemos. Tai reiškia, kad mėginama suvokti ir suprasti, kiek sutampa požiūriai į šeimą. O jeigu tie požiūriai skiriasi, žmogus pradeda žiūrėti į kokias nors kitas savybes, kurios galėtų kompensuoti vertybių skirtumą. Tai gali būti kokie nors privalumai ar iš santykių gaunamos privilegijos.

Vaidmenys

Kartais pakanka pirmųjų dviejų stadijų, kad suprastum, verta kurti šeimą su konkrečiu žmogumi, ar neverta. O jeigu vis dėlto nepakanka, poros pereina į trečią lygį. Jame išsiaiškinama, kiek panašūs požiūriai į vyrišką ir moterišką vaidmenis. Tiek šeimoje, tiek už jos ribų.

Šiame etape įsijungia „lygiaverčių mainų“ principas. Paprasčiau tariant, kai teigiamos partnerio savybės pilnai kompensuoja neigiamas. Pavyzdžiui, tokį trūkumą, kaip neypatingas išorinis patrauklumas, merginos akyse atsveria tokios galimo partnerio savybės kaip rūpestingumas ir dėmesys.

Yra daug teorijų ir faktorių, turinčių įtakos partnerio pasirinkimui. Pavyzdžiui, išskiriamas dar ir toks filtras, kaip galimybė nuolat bendrauti su būsimu partneriu. Šiuo atveju pretendentais į mylimą žmogų gali tapti kolegos, draugai, klasiokai. Žmonės, su kuriais dažniausiai bendraujama ir su kuriais vykdoma bendra veikla.

Partnerio pasirinkimas gali būti pats įvairiausias. Svarbiausia – jūsų žingsniai šia kryptimi. Ir jeigu ši sfera jums kažkur ima buksuoti, pirmiausia turite nustatyti, kokia tiksliai tai problema, ir pradėti nuo jos sprendimo.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *