Visų pirma reikia būti žmona, o jau paskui – mama

Pamenate tą laiką, kai buvote tik jūs ir jūsų vyras – beprotiškai įsimylėję, dviese, petys į petį prieš visą pasaulį? Tikriausiai prisimenate, kaip prisimenu ir aš, nes man ši būsena tęsiasi iki šiol. Nors viskas šiek tiek pasikeitė, kadangi laukiamės pirmagimio.

Pastebėjau, kad pasikeičiau: viskas pradėjo suktis aplink vaiką, o ne aplink vyrą ir mudviejų santykius. Ir tai privertė susimąstyti apie prioritetus.

Mačiau įvairių mamų, įskaitant ir savo mamą, kurios tiek susikoncentravo į vaikus, kad jų vyrai ėmė atrodyti kažkokiais antraeiliais priedėliais šeimoje, o ne šeimos galvomis. Tikriausiai taip būna daugumai mamų, kurioms prasideda problemos su vyrais. Joms atrodo, kad jeigu jau turi vaiką, patį svarbiausią žmogų jų gyvenime, tai nebėra reikalo eikvoti laiko ir nervų santykiams su vyru.

Žinau, kad tai gali būti labai sunku – auklėti vaikus ir būti rūpestinga žmona. Tačiau taip pat žinau, kad santuoką, santykius su vyru reikia iškelti į pirmą vietą savo gyvenimiškų prioritetų sąraše.

Tai reiškia, kad bent jau kartais tenka būti visų pirma žmona ir jau paskui – mama. Tačiau tai pats geriausias dalykas, kurį galite padaryti ne tik vyro, bet ir savo bei vaikų labui. Štai kelios priežastys.

Jis iš tikrųjų buvo pirmas. Jūsų santykiai su vyru – tai jūsų nuostabios šeimos pamatai, ant kurių statoma visa kita. Būtent šie pamatai padės ištverti sunkius laikus. Argi ilgai išstovės pastatas be pamatų?

Mylintis vienas kitą mama ir tėtis – štai ką nusipelno turėti ir ko gyvybiškai reikia kiekvienam vaikui. Jūsų šeimoje taip ir bus, jei skirsite pakankamai laiko pačiam svarbiausiam vyriškiui savo gyvenime.

Vaikai tai pastebi. Kas labiausiai mane žavi mano tėvuose – tai jų pastangos kiekvieną savaitę paskirti vienas kitam pasimatymą. Ne, tai ne žygis į restoraną. Ir ne gėlės bei romantika, kaip santykių pradžioje. Jie paprasčiausiai išeidavo iš namų dviese netgi trumpam pasivaikščiojimui parke. Ir nors buvau visai maža, aš puikiai tai įsiminiau.

Vaikai pastebi žymiai daugiau negu mes manome, jie puikiai jaučia mamos ir tėčio santykius. Iškėlę asmeninius santykius į pirmą vietą, parodote analogišką pavyzdį vaikams – kaip viskas turi vykti šeimoje. Be to, tai nuramina vaikus, suteikia daugiau pasitikėjimo, kad tėvai liks drauge ir neišsiskirs, kaip galbūt padarė klasės draugų tėvai. Tai be galo svarbu vaikų fizinei ir emocinei sveikatai.

Jūs apskritai negalite būti gera mama, būdama bloga žmona.

Būkime sąžiningi: vienas problemiškas dalykas mūsų gyvenime daro įtaką ir viskam, kas gera. Tas pats pasakytina ir apie šeimą: jeigu turite problemų santykiuose su vyru, šios problemos palies ir jūsų santykius su vaikais.

Tvirti santykiai su vyru bus naudingi ne vien jums. Judviejų meilę pajaus ir vaikai. Tai geriausia, ką galite padaryti šeimos labui.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *