7 kūrybingos asmenybės bruožai

Kūrybingumui nustatyti nebereikia specialių asmenybės tipo nustatymo testų. Norvegijoje atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, pagal kokius požymius galima spręsti, ar asmenybė pasižymi kūrybingumu.

Išskirti septyni požymiai. Profesoriaus O. L. Martinseno vadovaujama grupė tyrė 481 žmogų, jie buvo padalinti į tris grupes – „pagrindinę“ – ją sudarė vadybininkai, lektoriai, ir dvi kūrybingais laikomų asmenų grupes – jas sudarė menų ir reklamos programų studentai. Buvo pastebėti žymūs skirtumai taps grupių.

Taigi jei jūs ruošiatės mesti teisininko ar biržos maklerio darbą ir įkurti muzikinę grupę ar pradėti rašyti knygą, turėtumėte pasidomėti, ar jums būdingi šie bruožai.

Jums būdingas asociatyvus mąstymas

Tai reiškia, kad jūs turite turtingą ir aktyvią vaizduotę. „Jūsų svajonės persipina su realybe“, – teigia švedų psichologas O. L. Martinsenas. Tačiau jūs gebate įsigilinti į darbą, pavyzdžiui, dirbate taip, kad pamirštate pavalgyti.

Tyrimo metu nustatyta, kad su reklamos studijomis susiję studentai parodė geresnius rezultatus nei su menu susijusių specialybių studentai. Tačiau abi grupės pasirodė geriau nei pagrindinė grupė.

Jūs trokštate būti originalus, išsiskirti

Rezultatai parodė, kad vadybininkų ir lektorių grupei originalumo trūko, o meną studijuojantys tiesiog tryško originaliomis idėjomis.

Jūs esate labai motyvuotas

Visos trys grupės pasižymėjo aukšta motyvacija, tačiau meniškesnių specialybių studentai buvo pasiruošę greičiau imtis darbo.

Esate ambicingas

Meną studijuojantys studentai mažiau troško būti pripažinti nei reklamą studijuojantys. Tyrėjai teigia, kad taip yra dėl to, kad meniški žmonės yra labiau intravertiški.

Esate lankstus

Kūrybiškumu pasižymėję tyrimo dalyviai elgėsi kaip naujosios, prisitaikiusios prie pokyčių kartos atstovai. Jie optimistiškesni – labiau buvo linkę matyti pusiau pilną, o ne pusiau tuščią stiklinę.

Esate emociškai nepastovus

Kūrybingumu pasižymėjusios grupės parodė ir didesnį nervingumą, emocinį nestabilumą. Kūrybingos asmenybės jautriau į viską reaguoja, labiau rūpinasi.

Jums kiek sunkiau bendrauti

Kalbant apie asmeninius santykius, kūrybingesnės grupės pasižymėjo šiek tiek didesniu kritiškumu, nedraugiškumu, rodė mažesnį rūpestį kitais.

Martinseno teigimu, kūrybingoms asmenybėms reikia šiokios tokios distancijos, kad galėtų visapusiškai atsiskleisti. Juk, pavyzdžiui, Steave‘as Jobs‘as kūrė tobulus produktus, tačiau su juo nebuvo lengva dirbti.

Kūrybingumo lavinimas

Tyrėjai teigia, kad asmenybė susiformuoja apie 25 -30-uosius mūsų gyvenimo metus, jei esate kūrybingas iš prigimties, iki to amžiaus tai turėtų išryškėti. Tačiau nenusivilkite, jei neturite įgimto kūrybingumo. Kūrybingumą jūs galite ugdyti.

Kūrybingumo lavinimui labai didelę reikšmę turi aplinka. Jei aplinka skatina kūrybingą mąstymą, žmogus nėra varžomas taisyklių, ir nekūrybingi asmenys gali tapti kūrybingais.

Specialistai teigia, kad neaišku, ar kūrybingos asmenybės gali tapti standartiškai mąstančiomis, jei jų aplinka pasikeičia, tačiau, galimas daiktas, jei sumažės kūrybiškumas, pagerės santykiai su aplinkiniais.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *