„Antrųjų puselių“ grėsmė

Praktiniai stebėjimai rodo, kad žmones, kalbančius apie santykius, galima padalinti į dvi grupes. Pirmieji tiki, kad partneriai yra jų antrosios puselės, kad jų meilę „lėmė likimas“. Antrieji įsitikinę, kad norint sukurti laimingus santykius ar tiesiog norint normaliai draugauti, reikia gerokai padirbėti su santykiais, dėti pastangas, kad jie būtų kuo geresni. Manau, akivaizdu, kad pirmosios kategorijos atstovai labai miglotai suvokia gyvenimą. O štai pirmosios kategorijos atstovai puikiai orientuojasi pasaulyje ir žmonėse, jie maksimaliai priartėję prie realybės.

Kiekvienoje poroje anksčiau ar vėliau kyla problemų, susijusių su savitarpio supratimu. Geriausiai su jomis susidoroja tos poros, kuriose abi sąjungą sudariusios asmenybės yra pasirengusios darbuotis su savimi, suvokti savo klaidas ir keisti tas aplinkybes, kurios tas problemas sukėlė. Galiausiai gaunasi, kad konfliktas iš minuso pavirsta pliusu, kadangi bendrai sprendžiant konfliktus, santykiai visą laiką tvirtėja ir dėl to darosi vis labiau patikimi.

Tokiu būdu galima padaryti išvadą, kad nuolatiniai smulkūs sunkumai yra tiesiog būtini, juk juos sprendžiant, partneriai suvokia, koks vertingas ir mylimas yra kitas poros narys. Dėl to partneriams gali būti visiškai nusispjauti į tokias smulkmenas, kaip, pavyzdžiui, nelabai suderinami charakteriai. Jų požiūriu, skirtumų kaip ir nėra, o harmonijai santykiuose pasiekti reikia laiko ir įdėtų pastangų.

Dabar pasižiūrėkime į antrosios kategorijos atstovus, kurie tiki, kad meilę jiems lėmė likimas, kad jeigu yra vienos visumos puselės. Kaip anksčiau jau minėjome, kiekvienoje poroje pasitaiko konfliktų. Iškilusios santykių problemos gali išskirti mylinčius žmones dėl tos paprastos priežasties, kad kai vienas iš jų ar iškart abu suvokia, jog jo „antra puselė“ ne tokia jau nepriekaištinga, kaip atrodė santykių pradžioje, kai pilnu pajėgumu dirbo vaizduotė, idealizavusi „antrą puselę“. Kitaip sakant, charakterių suderinamumas tokios poros vertybių sistemoje vaidina svarbiausią vaidmenį ir jeigu šioje srityje iškyla problemų, santykiai greičiausiai smarkiai nukentės.

Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad negalima atmesti ir dar vieno varianto, kai pora toliau lieka gyventi kartu, tačiau tokio sprendimo priežastis yra ta, jog venas iš partnerių, arba abu, iki šiol tiki savo „puselės“ idealumu.

Pasistenkite įžvelgti nuostabius partnerio bruožus, išvengdami idealizavimo. Kai idealizuojame, mes kartais paprasčiausiai atsisakome matyti realybę, realias problemas, apsimesdami, kad viskas puiku ir jokių problemų nėra. O tai dar niekam nesibaigė geruoju.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *