Apkabinimai patikimai saugo nuo ligų ir infekcijų

Specialistai įrodė, kad apkabinimai turi gydomąją galią: turi tonizuojantį poveikį organizmui, o tai ženkliai sumažina streso lygį ir padidina apsaugą nuo infekcinių ligų.

Carnegie Mellon universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 400 savanorių. Mokslininkų tikslas buvo išsiaiškinti, ar paprasti apsikabinimai gali veiksmingai apsaugoti nuo streso ir įvairiausių ligų. Eksperimento dalyviai atsakė į anketos klausimus, po kurių dvi savaites kasdien informavo mokslininkus apie konfliktinių situacijų ir apsikabinimų dažnumą. Tada visi savanoriai buvo specialiai užkrėsti peršalimo virusu ir patalpinti į karantiną.

Paaiškėjo, kad apčiuopiama socialinė parama ženkliai sumažino riziką užsikrėsti infekcija, o dėl konfliktų išprovokuoto streso, rizika smarkiai išaugdavo. Tiems savanoriams, kurie turėjo daugiausia palaikymo ir apkabinimų, ligos simptomai buvo ne tokie ryškūs. Tuo pat metu buvo nustatyta, kad teigiamas poveikis suveikdavo nepriklausomai nuo to, būta ar nebūta konfliktinių situacijų.

Specialistų teigimu, teigiamo apsikabinimų poveikio priežastis slypi pačiame fiziniame kontakte. Taip pat toks kūniškas kontaktas primena žmogui, kad jis yra glaudžiai susijęs su kitais žmonėmis ir yra palaikomas.

Beje, anksčiau Vienos universiteto mokslininkai įrodė, kad apsikabinimų metu organizmas intensyviai gamina hormoną oksitociną, kuris gali pagerinti atmintį, numalšinti nerimą ir stresą, sumažinti kraujospūdį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *