Aplinka ir indai daro poveikį apetitui

Mitybos specialistė Daphne Char ištyrė spalvų poveikį apetitui. Paaiškėjo, kad oranžinė, geltona ir raudona spalvos turi savybę didinti apetitą. Savo ruožtu tokios spalvos kaip mėlyna ir žalia, priešingai, padeda sumažinti suvartojamo maisto kiekį.

Specialistė tikina, kad formuojant apetitą svarbų vaidmenį vaidina aplinka ir patiekalų spalva. Raudona, geltona ir oranžinė spalvos verčia žmogų valgyti daugiau ir greičiau. Mėlyna ir žalia turi priešingą poveikį ir sumažina maisto kiekį dėka savo raminamųjų savybių. Būtent šias spalvas rekomenduojama naudoti virtuvėje.

Mokslininkė taip pat pranešė, kad šis veiksnys yra itin svarbus, renkantis maistą. Mus supančios spalvos – interjeras, indai, patiekalai – nulemia mūsų apetitą. Raudona užima pirmaujančią vietą tarp spalvų, kurios didina apetitą. Būtent todėl daugelis maisto prekių ženklų naudoja šią spalvą savo iškabose, logotipuose, savo įstaigose. Geltona spalva siejama su laime ir skatina atitinkamų hormonų gamybą. Oranžinė sukelia energingos ir susijaudinusios būsenos asociacijas.

Žalia spalva taip pat sukelia sveikos mitybos asociacijas. Ši spalva turi savybę padidinti dėmesio koncentraciją ir gerina virškinimo procesų kokybę. Mėlyna ramina ir atpalaiduoja. Specialistė tvirtina, kad mėlynos lėkštės gali padėti sumažinti suvartojamo maisto kiekį. Tinkamas spalvų parinkimas virtuvėje padės pagerinti virškinimą ir išvengti svorio problemų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *