Šašlykas – naudingas ar žalingas patiekalas?

Sutikite: sunku gyventi be skanėstų. Juk netgi „mitybinis smurtas“ prieš save gali sukelti depresiją. Bent jau retkarčiais norisi pasilepinti sultingais, dūmais kvepiančiais šašlykais.

Kai kurie mitybos specialistai apie burnoje tirpstantį produktą, vadinamą „šašlyku“, kalba nelabai palankiai. Taip yra dėl to, kad šašlykuose yra per daug riebalų, taip pat medžiagų, kurios gali tapti vėžinių ląstelių formavimosi priežastimi.

Reikia turėti galvoje, kad kancerogenų gali atsirasti kepant mėsą aliejuje, ypač kai tas pats aliejus naudojamas daug kartų. Kepant šašlykus, aliejus, kaip žinia, išvis nenaudojamas. Taip kad mokslas yra mūsų pusėje!

Kokių dar pliusų turi šis patiekalas? Jei mėsa kepama ant anglių, išsaugomi gyvybiškai svarbūs vitaminai ir mikroelementai. Tarp jų yra vitaminas B3 (padeda nervų sistemai), B12 (dalyvauja kraujodaros procese), PP (būtinas gerai širdies veiklai), P (padeda skydliaukei, stiprina kapiliarus), lengvai įsisavinamos formos geležis (puiki talkininkė imunitetui), cinkas (nepakeičiamas vyrų seksualinei funkcijai).

Jeigu jums svarbus normalus cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, šašlykui naudokite jautieną, kurioje yra linolo rūgšties.

Kaip matote, mėsa yra sveikas produktas. Tiesiog, kaip visada, nereikėtų pamiršti apie jo kokybę ir kiekį.

Įprasta šašlyko porcija – 250 gramų. Surašykime pagal kalorijas: avienoje, kiaulienoje – apie 400-500 kcal (reikia atsižvelgti ir į mėsos riebumą), jautienoje, veršienoje – apie 200 kcal, vištienoje – apie 300 kcal.

Taigi viena ant ugnies keptų šašlykų porcija, be jokios abejonės, pagerins jūsų sveikatą, ypač jei pagardinsite pakankamai žalumynų. Tada mėsa neįkris kaip akmuo į skrandį, be to, puikiai susivirškins ir įsisavins.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *