Artumo vengimas santykiuose

„Myliu tą vyruką, kurio nėra šalia, ilgiuosi jo, negaliu pamiršti“

Labai malonu gyventi, apimtai iliuzijų, kaip būtų nuostabu gyventi su tuo vyruku. Tačiau pasąmoningai žinome, kad santykiai – labai sudėtingas, kartais skausmą keliantis reiškinys. Kuriant santykius, tenka susidurti su sunkiai jausmais, tartis, reguliuoti konfliktus, o svarbiausia – tenka žvelgti į realų žmogų su visais jo lūkesčiais ir ypatumais.

Ir tada visa ta nuostabi iliuzija sugrius.

O antras iliuzijos „bonusas“ – galimybė apskritai nekurti santyki. Na taip, aš turiu mylimą žmogų, tačiau jis nepasiekiamas. O kitų horizonte nesimato.

Abiejų iliuzijų esmė ta pati – jos leidžia išvengti santykių. Išeitis – atsisakyti iliuzijų.

„Aš neprisileidžiu žmonių! Jeigu jaučiu, kad partneris ima prisirišti, prarandu susidomėjimą juo“

Kai nėra pasitikėjimo pasauliu ir žmonėmis, mes imame neprisileisti žmonių, neleidžiame jiems prisiartinti. Arba atstumia juos tuo momentu, kai gali atsirasti artumas. Viduje jaučiame didžiulę baimę dar kartą patirti skausmą. Taip vyksta dėl to, kad vaikystėje, kai formavosi sveikas prisirišimo jausmas, įvyko kažkas tokio, dėl ko tasai prisirišimas pavirto toksišku.

Išeitis – padirbėti su traumomis, kurias gavote artumo metu.

„Turiu santykius su vedusiu“

Pasirenkame gyventi santykiuose su nelaisvais vyrais. Ta – pasirinkimas. Sprendimas. Ne meilė ir ne drama. Ir padarytas šis sprendimas pasąmoningai. Jo tikslas – nekurti artimų ir gilių santykių.

Kad ir kokie būtumėte artimi, kad ir kaip giliai kalbėtumėtės, jūs nekuriate realių santykių planų ir dėl to pasirenkate jį – vedusį. Dauguma tokių moterų nesusimąsto, koks bus tolimesnis gyvenimas ir pereina prie pirmojo punkto – iliuzijų.

Mažai kas svajoja apie tai, kaip drauge jūs dorositės su kaltės jausmu (vyras jį jaučia išeidamas, ir įveikti šį jausmą nelengva). Arba apie tai, kaip jis bendraus su vaikais, su buvusia žmona, o jūs tuo metu pavydėsite. Arba apie tai, kad buityje bus daug situacijų, kai teks tartis, susitarti, kažką paaukoti ir t.t. Esame linkusios viso šito nematyti.

O dar mums labai baisu. Baisu, kad kai santykiai taps tikrais, gali labai skaudėti.

Jeigu negalite sukurti santykių, atsakykite į klausimus:

  • Kokiais matau savo santykius?
  • Ko noriu iš santykių?
  • Ko noriu iš to vyro ar tos moters?
  • Ar gali tas vyras/ta moteris man tai duoti?
  • Kokių turiu su santykiais susijusių nuostatų?
  • Kokių turiu nuostatų apie vyrus/moteris?
  • Kokios santykių patirties įgijau praeityje?
  • Ko ta patirtis mane išmokė?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *