Aštuoni žemo emocinio intelekto požymiai: rasta trūkstama sėkmės supratimo grandis

Kai 1964 m. Michaelo Beldocko darbuose pirmą kartą pasirodė emocinio intelekto sąvoka, daugeliui žmonių viskas stojo į savo vietas: pagaliau buvo rasta trūkstama sėkmės supratimo grandis.

Štai kodėl vidutinį intelekto koeficientą turintys žmonės tapo milijardieriais, kūrė tarptautines įmones ir buvo puikūs lyderiai. Ir štai kodėl aukštas intelektas, iš pažiūros garantuojantis šviesią ateitį, iš tiesų ne visada buvo nekintamas jos požymis.

Šių dienų psichologai žengė dar toliau: dabar jie mano, kad būtent emocinis intelektas yra vertingiausias kiekvieno žmogaus įgūdis.

Tai tiesa tik iš dalies, nes yra profesijų, kuriose lemiamą reikšmę turi kognityvinis išsivystymas.

Tačiau kalbant apie laimę apskritai ir gebėjimą bendrauti su žmonėmis, emocinis intelektas yra neprilygstamas.

Jis turi įtakos tam, kaip valdome savo elgesį, sprendžiame problemas visuomenėje, priimame sprendimus ir siekiame tikslų.

Emocinio intelekto koeficientą apskaičiuoti sunku, dar nėra tokio testo, kuris parodytų objektyvų įvertinimą. Ir vis dėlto įmanoma pastebėti požymius, kurie padės išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų.

Štai tie, kurie rodo žemą lygį.

1. Jūs lengvai patiriate stresą

Jei neatpažįstate prasidedančių neigiamų emocijų, po kelių minučių patirsite aukšto lygio stresą.

Neišspręstos emocijos kelia stresą protui ir kūnui.

Aukštas emocinis intelektas leidžia padaryti stresą valdomą, atpažinti nemalonius jausmus viduje ankstyvoje stadijoje.

2. Pasižymite žemu asertyvumo lygiu

Asertyvumas – tai asmens gebėjimas nepriklausyti nuo išorinės įtakos ir vertinimų, savarankiškai reguliuoti savo elgesį ir būti už jį atsakingam.

Tai kažkas tarpinio tarp agresyvumo ir pasyvumo bendraujant su žmonėmis. Niekas jums nieko neprivalo, bet ir jūs nieko neprivalote daryti, ribos yra aiškiai apibrėžtos.

Asertyvumas būtinas tam, kad niekas jums „nesėdėtų ant sprando”.

Tai reiškia geras manieras ir draugiškumą, tačiau laikykitės atokiau nuo žmonių, jei jie nori jus išnaudoti savo tikslams.

Žemas EI neleidžia to padaryti: arba pasiduodate ir panaikinate savo ribas, arba elgiatės agresyviai, užsipuldami pašnekovą ant ir nuo jo.

3. Turite ribotą emocinį žodyną

Visi žmonės patiria emocijas, tačiau tik nedaugelis išrinktųjų gali aiškiai atpažinti ir įvardyti, kas su jais vyksta. Kiti, jei ir bando tai daryti, neteisingai supranta terminus.

Žemą EI turintis asmuo savo būseną apibūdins taip: „Jaučiuosi blogai”, o aukštą EI turintis asmuo pasakys: susierzinęs, nusiminęs, piktas, neramus, susirūpinęs, susijaudinęs, susirūpinęs, susirūpinęs, įsitempęs.

Kuo konkrečiau parenkami žodžiai, tuo didesnė tikimybė susidoroti su būkle.

4. Greitai darote prielaidas ir desperatiškai jas ginate

Žmonės su žemu EI greitai susidaro nuomonę, o tada pasiduoda patvirtinimo šališkumui ir ieško tik tos informacijos, kuri patvirtina, kad jie yra teisūs.

Tai ypač pavojinga vadovams, nes jų idėjos daro įtaką dešimtims kitų žmonių.

EI neturintys žmonės bijo pripažinti klydę, nes tai sukelia diskomfortą ir skausmą. Aukšto emocinio intelekto žmonės pripažįsta klaidas, nes žino, kaip su jomis elgtis.

5. Jūs piktinatės

Piktumas yra reakcija į stresą. Jei jau seniai norite atsikratyti streso, nustokite piktintis.

Atsisakykite pykčio ir apmaudo ir pradėsite geriau jaustis bei pagerinsite savo sveikatą.

6. Dažnai jaučiate, kad esate nesuprastas

Taip dažniausiai nutinka, kai kalbama apie tai, kaip jaučiatės. Žemo emocinio intelekto požymis yra tai, kad bendraujant su žmonėmis jums sunku išreikšti savo mintis ir perteikti savo mintis.

Blogai ne tai, kad nesugebate išreikšti savo minčių (taip nutinka net puikiems lyderiams), o tai, kad iš karto to nepastebite.

Tai sužinote vėliau, kai jau per vėlu taisyti ir aiškinti. Išmokite skaityti žmogaus kūno kalbą, stebėkite jo reakcijas ir nuolat ieškokite grįžtamojo ryšio.

7. Nepažįstate savo dirgiklių

Kiekvienas žmogus turi dirgiklių – situacijų ir žmonių, kurie „paspaudžia ypatingus mygtukus” ir verčia elgtis impulsyviai.

Emociškai protingi žmonės išstudijuoja savo dirgiklius ir naudojasi šiomis žiniomis, kad netaptų aplinkybių ir manipuliacijų aukomis.

8. Jūs nesusierzinate

Emocinis intelektas – tai ne būti maloniam, o valdyti savo emocijas, kad pasiektumėte rezultatų

. Kartais tai reiškia parodyti žmonėms, kad esate nusiminęs ar susirūpinęs. Savo emocijų maskavimas nėra autentiško, tikro žmogaus požymis.

Emociškai protingi žmonės atitinkamose situacijose sąmoningai naudoja neigiamas ir teigiamas emocijas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *