Bendravimo požymiai, būdingi tik išmintingai moteriai

„Žmogaus kalba atspindi jo mąstymą. – teigia išmintis, ir suprasti, su kokia moterimi turite reikalą, galima atidžiai pasiklausius, kaip ir apie ką ji kalba. Pateikiame požymius, kuriuos aptikę pokalbio metu galite būti tikri, jog bendraujate su išties išmintinga ir savarankiška moterimi.

Trumpas savęs apibūdinimas. Bendravimo pradžioje jos prezentacija trumpa, pašnekovas sužinos tik pačią reikalingiausią informaciją, kuri atitiks dialogo kontekstą. Jam nereikės traukti iš moters „trūkstamų” mozaikos gabalėlių pokalbio pradžiai. Būtinybė užduoti klausimus iškils tik tada, jei patys panorėsite sužinoti apie ją daugiau, nei to reikia. Išmintingai moteriai visai nebūtina apsimesti paslaptinga būtybe, turint vilties, kad „jeigu aš jam įdomi – pats viską sužinos”, ar mėgautis, pasakojant apie savo privalumus, kai tam ne vieta ir ne laikas.

Erdvė pašnekovui. Bendraujant su išmintinga moterimi, niekada nekyla jausmas, kad sudėtinga net žodį įterpti. Ji visada pateikia pakankamai pauzių jūsų replikoms, reikalingoms normaliam dialogui.

Pašnekovas – sąjungininkas, o ne priešas ar gelbėtojas. Pokalbio metu nekyla jausmas, kad su ja kovojame, nesirungiama dėl dominavimo, temos pasirinkimo, dėl „paskutinį žodį visada tarsiu aš”. Nekyla ir priešingo jausmo – kad jums, kaip pašnekovui, suverčiama visa atsakomybė už dialogą: būtent jums teks užpildyti užsitęsusias pauzes, bandyti prašnekinti, uždavinėti klausimus. Bendraudami su išmintinga moterimi, visi pokalbio dalyviai jaučiasi komfortiškai ir turi lygias teises, ji leidžia rodyti iniciatyvą, harmoningai pasigauna blėstantį dialogą ir laiku pasiūlo savas temas.

Pašnekovas jai įdomus. Net pačią nuobodžiausią tetą išmintinga moteris pasirengusi atgręžti į save įdomia sau puse. Ji niekada neparodys, jog nuobodžiauja, bet ir nekęs nuobodaus, beprasmiško dialogo, ar, juo labiau, monologo. Kalbėdamiesi su ja galite būti tikras, kad jeigu ji klauso, tai ne iš mandagumo ar ne dėl unikalaus kantrumo, o dėl to, kad nuoširdžiai domisi.

Nevertina ir neaiškina, kaip reikia gyventi. Jeigu nuomonės išsiskirs, išmintinga moteris neleis oponentui pasijausti pažeidžiamu, kažkokiu ne tokiu, neteisingu, nesukurs pojūčio, kad ėmė kitaip, nepalankiai į oponentą žvelgti ir smerkia jį iki to laiko, kol tasai nepradės galvoti ir elgtis „teisingai”. Ji išsako savo nuomonę ir nesistengia pakeisti oponento nuomonės, smerkti ar mokyti.

Ji nestoja į žūtbūtinę kovą, jeigu jos idėjoms nepritaria. Išmintinga moteris naudoja požiūrių skirtumus kaip galimybę geriau išstudijuoti temą ir suprasti pašnekovą. Jai įdomi jo pozicija ir ji noriai papasakos, kaip pati į visa tai žvelgia. Galbūt kaip tik šio pokalbio dėka ji galės atrasti sau kažką naujo ir pakeisti nuomonę. Arba liks prie savos. Išmintinga moteris nekovoja dėl savo idėjos vien dėl to, kad tai idėjai iškilo kokia nors grėsmė.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *