Dvylika destruktyvių būsenų, kurios gadina mūsų gyvenimą

Kartais nieko ypatingo aplinkui nevyksta, o savigrauža ar kaltės jausmas apkartina mūsų kasdienybę ir neleidžia jaustis gerai. Kokios destruktyvios emocinės būsenos labiausiai trukdo mums judėti pirmyn ir mėgautis gyvenimo džiaugsmu? Ir kaip iš jų išeiti?

Gailesčio jausmas

Dažniausiai jis kyla dėl to, kad mums nepavyksta būti tokiais, kokiais norėtume būti. Tas svajonės ir tikrovės neatitikimas gali net sukelti depresiją, nes kiekvienas iš mūsų nori būti geras žmogus. Kad išvengtume šitos būsenos, reikia priimti gyvenimą ir save jame tokius, kokie esame. Svarbiausia įgauti pusiausvyrą tarp trokštamo ir tikrovės bei teisingai paskirstyti prioritetus.

Savo kaltės perkėlimas kitiems

Kai kaltiname aplinkinius dėl mūsų problemų, ieškome kaltų, mes elgiamės neatsakingai savo atžvilgiu. Taip atsitinka dėl to, kad mes neanalizuojame savęs, savo poelgių, savo savijautos. Jeigu to nedarysime, bus neįmanoma ko nors išmokti, pakilti dar viena pakopa aukščiau ir žengti tolyn per gyvenimą, praturtėjusiems nauja patirtimi.

Aukos psichologija

Tokia būsena gali kilti ne tik kaip išorinio spaudimo – agresijos, prievartos –pasekmė, bet ir dėl subjektyvių priežasčių. Kai mums atrodo, kad visas pasaulis susivienijo prieš mus, kad nieko nesiseka dorai padaryti, nieko pasiekti, sieloje vyrauja disharmonija ir jaučiamės patekę į aklavietę. Tokiais atvejais žmogus nustoja kontroliuoti situaciją, valdyti savo gyvenimą ir kartoja vis tas pačias klaidas.

Šiuo atveju padeda blaivus žvilgsnis į padėtį, objektyvus susiklosčiusių sąlygų įvertinimas, ar tikrai viskas taip blogai, o gal tai mūsų vaizduotės kūryba ir galima pabandyti kažką pataisyti.

Aplinkinių kritikavimas

Kaip moko senas posakis: neteiskite ir nebūsite teisiami! Smerkdami kitus, nes matuojame juos pagal savo vertinimus, o tai yra neteisinga. Reikia iš pradžių objektyviai įvertinti save, savo elgesį,o tik paskui vertinti kitus. Ir tik tuo atveju, kai to reikalauja aplinkybės. Paprastai mums nepatinka aplinkiniuose tai, kas mums pasąmonės lygmenyje nepatinka savyje.

Savęs įtvirtinimas

Noras įtvirtinti save, aršiai ginti savo tiesą kyla tada, kai žmogus jaučia pavojų, nerimą. Jis siekia dominuoti, pranokti aplinkinius, nes tai padeda įgauti pasitikėjimo, pakelti savivertę. Ši savybė būna teigiama tik tada, kai žmogus teisus. O kai ne, ir jis žino apie tai, toks įsitvirtinimas bet kokia kaina tik dar labiau padidins nepasitikėjimą ir baimę dėl savo veiksmų.

Baimė suklysti

Dėl tos baimės mes dažnai negalime visiškai atsiverti gyvenimui ir įgauti laisvės, meilės ir džiaugsmo.

Kaupimo siekis

Sakoma, kad laimė – ne piniguose, bet kiti iškart priduria, kad jų kiekyje. Stengimasis praturtėti, sukaupti kuo daugiau materialinių gėrybių dažnai atima iš mūsų galimybę jausti tikrą laimę, jaustis patenkintiems gyvenimu, patirti ryškių įspūdžių. Kur kas svarbiau pripildyti gyvenimą turtingų prisiminimų, o ne brangių daiktų.

Sąžinės graužatis ir kaltė dėl savo poelgių

Šis jausmas ėda mus iš vidaus, bet prieš smerkdami save dėl savo poelgio, reikėtų išsiaiškinti, ar tokia jau didelė mūsų kaltė. Idealių žmonių nebūna, visiems mums būdinga klysti, tačiau graužti savęs už klaidas nereikia.

Klaida – tai proga pamąstyti apie ją, kad nekartotume jos ateityje. Todėl nusiraminkite ir nesigraužkite tuščiai.

Nepasitikėjimas savimi

Dažnai taip būna, kad mes patys neleidžiame sau nugalėti savęs, siekti kažko daugiau. Sakome sau, kad nereikia išsišokti. Nepasitikėjimas savimi mums nenaudingas. Mes apribojame save tik savo troškimais.

Padidėjęs nerimas

Jis atsiranda kaip nepasitikėjimo savimi pasekmė. Mes imame nepasitikėti aplinkiniais, laukiame kiaulysčių, o tai nesuteikia mums gyvenimo džiaugsmo ir laimės.

Permainų baimė

Baimė pakeisti savo gyvenimą pažįstama daugumai. Būtent ji stabdo mus kelyje į galimą sėkmę ir laimę. Svarbu teisingai įvertinti gyvenimo situaciją, nebijoti surizikuoti, nes mes galime būti apdovanoti už tai!

Atsakomybės perkėlimas kitiems

Mūsų gyvenimas mūsų rankose. Niekas negali pakeisti mūsų gyvenimo, tai galime padaryti tik patys. Reikia pažvelgti į savo širdį ir pasistengti pamatyti ten gyvenimo meilę.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *