Ekspertas įvardija 9 psichologinio išsekimo požymius

Kasdien patirti stresą ir nerimą yra normalu, tačiau ilgainiui lėtinis stresas gali pakenkti jūsų sveikatai.

Birmingeme dirbanti psichologė Lalita Suglani „Instagram” įraše atskleidė, kokie požymiai rodo, kad esate ties psichologinio išsekimo riba.

Dr. Suglani paaiškino, kas yra emocinis išsekimas ir kuo jis skiriasi nuo kasdienio streso, kurį patiria dauguma žmonių. Emocinį išsekimą sukelia ilgalaikis nuolatinis stresas.

Stresines situacijas suvokiame labai individualiai, todėl tai, kas vienam žmogui gali kelti stresą, kitam gali būti visai pakenčiama. Vis dėlto galima nustatyti devynis gana universalius požymius, rodančius, kad jau peržengėte kasdienio streso ribas ir esate ties psichologinio išsekimo riba.

Štai jie:

·     viskas, ką darote, atrodo priverstinai;

·     savanoriškai izoliuojate save atstumdami žmones;

·     nesijaučiate niekuo patenkintas;

·     jums sunku susikaupti ar sutelkti dėmesį;

·     dažnai esate irzlus;

·     jums trūksta motyvacijos ir tikslo, jaučiatės tuščias;

·     staiga pradedate verkti;

·     jaučiate depresiją ir (arba) nerimą;

·     esate nekantrus kitiems ir jums gali trūkti užuojautos.

Pasak daktaro Suglani, emocinis išsekimas yra vienas iš emocinio perdegimo požymių. Tačiau emocinis išsekimas nereiškia, kad perdegimas yra neišvengiamas. Nedideli kasdienių įpročių pokyčiai gali padėti valdyti simptomus ir užkirsti kelią emociniam perdegimui. Be to, visada galite kreiptis į konsultantą, kad šis suteiktų kvalifikuotą pagalbą.

„Emocinis išsekimas, beviltiškumo jausmas ir gyvenimo tikslo neturėjimas gali būti pribloškiantys – niekada nevėlu kreiptis pagalbos”, – teigia gydytojas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *