Esu nevertas meilės žmogus

Meilė – tai žymiai daugiau nei santykiai tarp vyro ir moters ar tarp mamos ir vaiko. Kai žmoguje esama meilės, jis tampa savo gyvenimo šeimininku ir leidžia sau priimti likimo dovanas.

O tos dovanos labai įvairios: laiminga santuoka, nuolatinis pajamų augimas, naujos galimybės save realizuoti, kasdieniniai gyvenimo džiaugsmai.

O jeigu taip nėra? Jeigu viduje, pasąmonėje gyvena mintis “aš – meilės nevertas žmogus”?

Tada gyvenimas pavirsta nesibaigiančiomis kautynėmis, kuriose neįmanoma nugalėti.

Žmogus siekia užsitarnauti meilę, tapti pakankamai geru, teisingu, protingu. Užsidirbti, išsikovoti teisę į lašelį meilės, kad galima būtų užpildyti vidinę tuštumą.

Bėda ta, kad užsitarnauti meilės neįmanoma. Mes visi turime teisę į besąlygišką meilę, svarbu tik leisti sau ją priimti. Priimti save tokiu žmogumi, koks esi. Ir tada turi visus šansus pajausti savyje neišsenkančius besąlygiškos meilės resursus.

Tačiau kai žmogų užvaldo ribojanti nuostata “Esu nevertas meilės”, padaryti tai labai sudėtinga. Iš pradžių reikia surasti šios nuostatos šaknis.

Vaikystėje tėvų meilę ir palaikymą tekdavo užsitarnauti, nusipelnyti. Sutvarkei kambarį – šaunuolis. Iškrėtei išdaigą – tu blogas. Vaikas padaro išvadą, kad jis kažkoks neteisingas žmogus, kad jo tikrojo nemyli, jį tokį atstumia. O atstūmimas – pats baisiausias dalykas mažyliui.

Vidinė kritika. Iš pradžių kritikavo tėvai, ignoruodavo pasiekimus ir vien tik koneveikė už klaidas: “Kodėl devynis gavai, reikėjo dešimtuko!” O paskui smerkiantis, amžinai viskuo nepatenkintas kritikas apsigyvena jau suaugusio žmogaus galvoje: “uždirbai milijoną? O kodėl ne du? Organizavai verslą? O tavo draugas turi jau du verslus! Paaukštino darbe? Netrukus visi supras, kad esi nevertas šitų pareigų!”

Giminės scenarijai. Gilus savęs niekinimo jausmas gali būti perduodamas iš kartos į kartą. Pavyzdžiui, nuostata: “Neišsišok, mums tai neskirta!”

Įsitikinimą “Esu nevertas meilės žmogus” geriausia išrauti su visomis šaknimis, pakeisti įprastu tapusį negatyvų scenarijų ir pradėti pasitikėti tiek savimi, tiek pasauliu. Kad pagaliau galima būtų su malonumu priimti likimo dovanas, realizuoti ambicingus tikslus ir su malonumu mėgautis rezultatais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *