Garantijos santykiuose

Daug moterų užaugo su senomis geromis pasakomis apie princus. Apie tai, kaip svarbu sutikti išrinktąjį, o paskui ilgai ir laimingai su juo gyventi. Vaikystėje tai skambėjo kaip laimės garantija. Reikia tik susirasti tinkamą.

Galbūt pasakas kūrė ne mūsų kartai… Nes mūsų pasaulyje nėra jokių garantijų. Nei vyrams, nei moterims. Ir aš dabar kalbu netgi ne apie tai, kad visi žmonės kada nors gali mirti.

Kalbu ta prasme, kad kai žmonės vystosi ir ištrūksta iš vaikystėje įdiegtų automatizmų, jiems atsiveria visiškai nauji bekraščiai savęs pažinimo horizontai. Ir niekada nežinai, kuria kryptimi kuris žmogus pasuks.

Sąmoningai negyvenančio žmogaus gyvenimą valdo biologinės ir socialinės programos – susirasti darbą, paimti kreditą būstui ar tą būstą nusipirkti, sukurti šeimą, susilaukti vaikų, būti patogiu visuomenei ir t.t. Toks gyvenimas žmogui praktiškai nepriklauso, tai viso labo veikia jau iš anksto instaliuota programa.

O kai tik žmogus pradeda kažką joje keisti, kad gyvenimas taptų protingesnis, sąmoningesnis, jis būtinai susidurs su aplinkinių nusivylimu – jį atstums draugai, giminaičiai, pažįstami. Su besivystančiu, besikeičiančiu jiems daugiau ne pakeliui, net jei kartu išgyventa buvo penki, dešimt, dar daugiau metų.

Gaunasi, kad kuo geriau pažįsti ir ištyrinėji save, tuo aiškiau suvoki, kad vienintelis žmogus, kurį tu turi ir apskritai gali turėti – tai tu pats. Niekas tau negali garantuoti laimės, išskyrus tave patį. Nei tėvai, nei vyras/žmona, nei vaikai, nei draugai. Visi tie žmonės tau nepriklauso, tu neturi galimybės jų pakeisti ir prisiimti už juos atsakomybę, išskyrus variantą su vaikais, bet ir tai tik tam tikrą laiką.

Ir kai tai supranti, susikoncentravimas į savo vidinį pasaulį, į savo būsenų valdymą ir kontroliavimą nustoja būti keista užgaida, tai tampa natūralia būtinybe, be kurios neįmanomas komfortiškas gyvenimas.

Daugelis šitą dalyką painioja su egoizmu, tačiau egoizmas būna ne tada, kai darote tai, ką norite. Egoizmas – kai manote, jog ir kiti žmonės privalo daryti tai, ko JUMS norisi ir ką JŪS laikote svarbiu.

Tikroji jūsų garantija – tai jūs patys.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *