Globėjiškas moters elgesys pažeidžia partnerio vyriškumą

Kai kurios moterys skundžiasi, kad jų vyrai tapo slunkiais, ir nesupranta, jog dėl to yra kaltos pačios. Paprastai tokios moterys turi stipriai išreikštą motinystės instinktą ir nesugeba tinkamai realizuoti savo poreikio rūpintis silpnesniais bei projektuoja jį į savo santykius su vyru.

Pernelyg globėjiškas moters elgesys su vyru yra nepataisoma klaida, ji gali smarkiai pakenkti poros santykiams. Psichologai tokį reiškinį vadina motinos kompleksu.

Kuo pasireiškia motinos kompleksas?

Šio komplekso esmė ta, kad moteris ima elgtis su mylimu vyru ne kaip žmona ar draugė, o kaip motina su vaiku. Ji perdėtai rūpinasi juo, stengiasi kontroliuoti visas jo gyvenimo sritis ir trukdo jam būti savarankišku žmogumi.

Paprastai toks moters elgesys geriausiai pastebimas buityje. Vyras apsaugomas nuo bet kokių darbų namuose, visą laiką aptarnaujamas. Moteris apklosto savo vyrą naktį antklode kaip mažylį, rūpinasi, kad jis laiku pavalgytų, tinkamai apsirengtų, neperšaltų ir neperkaistų. Apskritai ji elgiasi su suaugusiu žmogumi kaip su vaiku (arba neįgaliu, slaugomu ligoniu).

Santykių pradžioje tokia perdėta globa vyrui būna maloni. Jis jaučia moters rūpestį ir laiko jį meilės išraiška. Jo pasąmonė primena malonų ir saugų vaikystės jausmą, kai šalia būdavo mama ir viskuo pasirūpindavo.

Deja, vyras buvo priverstas suaugti. Ir toks moters elgesys su juo netrukus pradeda varginti ir erzinti.

Prisiminkite, kaip elgiasi paaugliai su pernelyg rūpestingais tėvais. Jie atsiriboja nuo gimdytojų, pradeda maištauti ir slėpti, kur ir kaip leidžia laiką. Tą patį ima daryti ir vyras, kurį moteris pernelyg motiniškai globoja.

Be to, esant tokiems santykiams, neišvengiamai nusilpsta vyro aistra ir potraukis moteriai. Jų sąjunga pasmerkta žlugti.

Kodėl vyrui nepatinka, kad moteris elgiasi su juo kaip motina?

Vyrui ima atrodyti, kad moteris nežiūri į jį rimtai, nelaiko jo savarankiška brandžia asmenybe ir svarbiausia – kad ji slopina jo vyriškąjį pradą. Visa tai smarkiai pažeidžia stipriosios lyties atstovo savigarbą. Ir jis dėl to teisus.

Ką daryti moteriai?

* Stenkitės nebekontroliuoti savo partnerio reikalų.

* Nereikalaukite atsiskaityti, kur ir kaip jis praleido laiką be jūsų.

* Nepopinkite jo kaip mažylio.

* Nedarykite už jį tų darbų, kuriuos jis pajėgus atlikti pats. Ypač tokių, kuriuos sugeba padaryti maži vaikai, paliegę seneliai ir neįgalieji.

* Stenkitės nepriminti jam jo reikalų ir įsipareigojimų. Vyras turi pats prisiimti atsakomybę už savo vyriškus darbus. Suteikite jam galimybę jaustis vyru.

* Elkitės su savo vyru kaip su žmogumi, kuriuo galima pasitikėti ir pasikliauti. Vyrui labai svarbu žinoti, kad jo mylima moteris laiko jį šeimos galva ar bent pajėgiu savarankiškai viską spręsti.

Šeima ir namai moteriai – svarbios vertybės. Jei pastebėjote, kad įsitaisėte motinos kompleksą, neleiskite jam sunaikinti savo laimės. Liaukitės būti motina, tapkite MOTERIMI ir suteikite galimybę savo mylimam žmogui būti jums VYRU, o ne vaiku.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *