Išmesti ar suvalgyti sudygusias bulves?

Ar galima valgyti sudygusias bulves nepakenkiant savo sveikatai? Šį klausimą užduoda dauguma bulvių patiekalų mėgėjų, todėl mes atsakysime į šį ramybės neduodantį klausimą.

Kodėl bulvės sudygsta?

Turbūt kiekvienas yra pastebėjęs, kad bulvės po kurio laiko sudygsta. Taip yra dėl netinkamo šių daržovių laikymo. Bulvės mėgsta vėsias, tamsias ir sausas vietas (tinka sandėliukas, rūsys ar spinta, esanti atokiau nuo šilumos šaltinių). Geriausia  temperatūra – maždaug 15 laipsnių šilumos.

Be to, nepamirškite, kad bulvių negalima laikyti šaldytuve. Šaltis labai pablogina jų skonį ir turi įtakos konsistencijos pokyčiams. Be to, nelaikykite bulvių plastikiniuose maišeliuose ir induose. Svarbu pasirūpinti, kad bulvės gautų gryno oro. Jei bulves laikysite drėgnoje, per šiltoje ir per šviesioje vietoje, po kurio laiko jos pradės dygti.

Ar sudygusios bulvės kenkia jūsų sveikatai?

Pradėjusios dygti bulvės susitraukia ir praranda tvirtumą. Jose padidėja solanino koncentracija: kuo daugiau daigų, tuo didesnė yra solanino koncentracija. Be to, apie didelę jo koncentraciją išduoda žalia bulvių odelė ir kartokas skonis.

Solaninas yra glikoalkaloidas, toksiškas žmonėms, bet labai naudingas augalams. Mažiausias jo kiekis yra šviežiose bulvėse. Solaninas apsaugo bulves nuo kenkėjų, grybelio ir virusų.

Ar galima valgyti sudygusias bulves?

Esant solanino pertekliui, gali pasireikšti šie simptomai:

· viduriavimas, pykinimas;

· žarnyno diegliai;

· galvos skausmai;

· kraujospūdžio sumažėjimas;

· mieguistumas, letargija;

· sutrikusi koordinacija.

Kokios bulvės yra kenksmingiausios?

Žalingiausios yra pažaliavusios bulvės (jose yra daugiausiai solanino). Tokių bulvių nereikėtų valgyti. Vis dėlto, jei bulvės turi keletą mažų daigelių, jas tikrai galima valgyti, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tokių bulvių odelės spalvą ir struktūrą. Bulvių daigus vertėtų išpjauti ne mažiau nei 1 cm gyliu. Venkite vartoti raukšlėtas ir suglebusias bulves.

Svarbu žinoti, kad sudygusiose bulvėse yra labai mažai maistinių medžiagų ir vitaminų (juos pasisavina besivystantys ūgliai).

Dėmesio: sudygusių bulvių jokiu būdu negalima valgyti vaikams ir nėščioms moterims.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *