Ištirta, kas labiau linkę į teisingumą – vyrai ar moterys

Ekspertai iš Amerikos išsiaiškino, kas labiau linkę į teisingumą – vyrai ar moterys. Norėdami gauti informacijos, jie atliko socialinę apklausą, kurioje dalyvavo 300 000 žmonių iš 67 šalių.

Anketose buvo pateikti klausimai, susiję su morale, etika, kaip respondentas į visa tai žiūri. Taip pat anketose buvo pateikta po vieną uždavinį. Vienas iš tokių uždavinių: pasirinkti, kam skirti dėmesį – draugui, kuriam puikiai sekasi, ar nepažįstamam žmogui, kurį neramina problemos.

Apdoroję gautą informaciją, mokslininkai padarė išvadą, kad moterys labiau linkusios laikytis moralės principų. Jos taip pat linkusios ugdytis savyje rūpestingumo ir teisingumo jausmą. Taip pat ekspertai padarė išvadą, kad polinkis į teisingumą priklauso ir nuo auklėjimo bei mentaliteto. Pavyzdžiui, šalyse, kuriose viešpatauja konservatyvios socialinės normos, daugelis vyrų taip pat linkę į moralę ir teisingumą. Tačiau dauguma anketų visgi buvo palankesnės moterims.

Žinoma, svarbų vaidmenį polinkyje į teisingumą ir požiūryje į dorovės principų laikymąsi vaidina auklėjimas. Apklausa parodė, kad šalyse su pakankamai lanksčia moralės samprata, žmonės yra mažiau linkę į moralę ir teisingumą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *