Ką daryti, kad namų tvarkymas taptų maloniu užsiėmimu

Pavasarį dauguma šeimininkių stengiasi nuodugniais sutvarkyti savo būstą, atsikratyti susikaupusio šlamšto ir išvalyti visus namų kampus. Ne visoms toks darbas patinka, kai kurioms reikia valios ir pastangų, kad galėtų prisiversti.

Dažniausia kalbos apie namų tvarkymą prasideda nuo skundų: „Negaliu pakęsti buities darbų!“ „Visi buities darbai gula ant moters pečių“, „Vyrai išnaudoja moteris“ ir pan.

Plauti grindis, valyti dulkes, šveisti kriaukles ir klozetus, skalbti, tvarkytis daugumai yra sunki pareiga. Šie darbai atliekami prisiverčiant, iš reikalo.

Vis dėlto ne visoms moterims namų tvarkymas yra kančia. Pasitaiko tokių, kurios tvarkydamosi ir švarindamosi jaučia pasitenkinimą, nes daro gerus darbus, gražina aplinką, kuria šventę kitiems.

Ar tvarka namuose tolygu tvarkai gyvenime?

„Mane nustebino Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos rezultatai, – pasakoja psichologė Anne de Chalvron. – Dauguma moterų atsakė, kad joms patinka namų tvarkymas, nes jos jaučiasi kontroliuojančios namus. Jos prisipažino, kad mėgsta tvarkytis net labiau už seksą. “

Apie ką byloja noras kontroliuoti savo namus? Simboliškai tvarkymą galima laikyti aplinkos įsisavinimu. Kas ją sutvarkė, tas ir yra jos šeimininkas. Tokiais momentais žmonės jaučiasi saugūs, esantys savo komforto zonoje.

Tai paaiškina, kodėl kai kurios moterys, apimtos nerimo, griebiasi dulkių siurblio ar ima šveisti spinteles. Dirbdamos jos atgauna vidinę pusiausvyrą.

Mūsų smegenys, anot neurobiologės Kelly Lambert, sudarytos taip, kad mes galėtume susidoroti su dideliu fiziniu krūviu. Dar daugiau: jis mums reikalingas dvasinei pusiausvyrai palaikyti. Dirbant fizinį darbą ima gamintis daugiau endorfinų – džiaugsmo hormonų, kurie pataiso mūsų nuotaiką.

Namų tvarkymas – svarbus kultūrinis ritualas, religinis apsivalymo ir atsinaujinimo simbolis. Visos tautos prieš didžiąsias šventes stengiasi apsitvarkyti.

Galvos išvėdinimas

Tvarkydami namus mes išvalome ir savo psichiką, tarsi sudedame į lentynėles mintis. Nenoras tvarkytis atspindi tai, kas vyksta mūsų viduje. Vienas pagrindinių depresijos simptomų yra abejingumas buities darbams. Ir atvirkščiai: tvarkymasis yra ženklas, kad vidinė pusiausvyra atgaunama.

Apsupdami save senais nereikalingais daiktais mes tarsi bijome paleisti praeitį ir įžengti į naują gyvenimą. Nusprendę iš pagrindų sutvarkyti namus, mes užbaigiame tam tikrą savo asmeninės istorijos etapą, atsikratome psichologinio balasto ir atsiveriame permainoms.

Tvarkydami namus mes sutvarkome savo mintis, sumažiname įtampą, nusiraminame, atlaisviname vietą įkvėpimui ir naujoms idėjoms.

Sutvarkytas kambarys – tai mūsų meno kūrinys, mūsų kūrybos rezultatas. Tvarka ir švara džiugina akis ir širdį.

„Namai simbolizuoja mūsų būtį, – pabrėžia sociologas Jeanas-Claude‘as Kaufmannas. – Valymas, tvarkymas, gražinimas – tai savotiškas priminimas mums patiems, kad mes esame. Jeigu jaučiame norą tvarkyti savo namus, reiškia, mes sugrįžtame į save, norime skirti sau dėmesio ir laiko. Tvarkymasis – tai savotiškas meilės aktas, dovana, kurią dovanojame sau.“

„4 iš 10 moterų jaučia džiaugsmą tvarkydamos namus“, rašo portalas Tagespiegel.de.

Iš jūs galite atsidurti tarp jų. Kaip tikima mokslininkai, tereikia pakeisti požiūrį į buities darbus, ir jie gali virsti maloniu užsiėmimu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *