Kad vyras jus išgirstų

Ką daryti, jei vyras ignoruoja jūsų prašymus ir apsimeta kurčiu? Kodėl jis nenori su jumis kalbėti? Pavyzdžiui, žmona prašo išnešti šiukšles ar nupirkti duonos, o vyras arba visai nieko nepadaro, arba ne viską. Moteriai susidaro įspūdis, kad vyras jos nesiklausė, kad jis jai abejingas.

Moterišką balsą vyras girdi kaip triukšmą arba kaip muziką, o vyrišką – kaip informaciją, kurią būtina įsisavinti. Jeigu moteris pradeda šaukti ar pagreitina kalbos tempą, vyrui apskritai išnyksta noras bandyti suprasti, ką ji kalba. Šis reiškinys paaiškinamas smegenų ypatumais.

Vyras kur kas geriau supranta, kai kalbama lėčiau ir žemesniu monotonišku balsu. Kuo žemesnis balsas, tuo protingesnis ir labiau vertas pasitikėjimo žmogus – taip suvokia vyro smegenys. Tuo tarpu aukštas ir emocijomis perpildytas balsas – tai kvailas ir visiškai nereikšmingas žmogus.

Be elementarios biologijos, veikia, žinoma, ir socializacija. Stereotipai mums byloja, kad moterys kvailesnės ir mažiau sumanios. Ir iš ties, klausydamasis nesiliaujančio žmonos tarškėjimo ir plepėjimo, vyras pradeda laikyti visa tai kvailystėmis ir nebenori daugiau rimtai jų klausytis.

Vyrai paprastai nėra linkę audringai bendrauti ir keičiasi tarpusavyje sausomis frazėmis. Tokius signalus jam paprasčiau gauti ir iš moters, o ne nesibaigiančias abstrakčias, miglotas užuominas ir klausimus, prasidedančius fraze “galėtum”. “Galėtum nupirkti duonos” vyrui skamba kaip klausimas “Tau užteks proto susirasti savo mieste parduotuvę ir nupirkti joje duonos?” Jis pasakys “Taip” (sugebės), tačiau tai nereiškia, kad padarys. Dėl to kalbėti vertėtų paprasčiau ir konkrečiau. Vyrai pakęsti negali, kai jais manipuliuojama ar apgaule verčia kažką padaryti. Tiesus ir atviras klausimas moteriai atrodo kaip chamiškumas, tačiau vyrams tai instrukcija pradėti veiklą, o ne grubumas.

Be to, vyro smegenys sukurtos spręsti vienai problemai vienu ir tuo pačiu metu. Paeiliui, išdėliojant problemas pagal prioritetą. Jeigu vyras sulindo į televizorių, transliuojantį krepšinio finalą, jam labai sudėtinga persijungti į žmonos kalbas. Paprašykite atsitraukti nuo varžybų, atsisukti, jis atitrūks nuo dabartinės veiklos ir bus labiau linkęs išklausyti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *