Kada geri partneriai ima ieškoti meilės nuotykių

Originalas

Sutuoktinių santykius tyrinėjantys specialistai nurodo ne tik suprantamas priežastis, bet ir tokias, kurių niekada neįtartume. Kiekviena šeima – nelaiminga savaip, kadaise rašė rusų literatūros klasikas Levas Tolstojus. Tenka pripažinti, kad jis buvo teisus.

JAV mokslininkė Mira Kischenbaum, parašiusi knygą skambiu pavadinimu „Kai geri žmonės ieško meilės nuotykių“, sako, kad neištikimybei ryžtasi net pavyzdingi vedę vyrai. Meilės nuotykio faktas, anot jos, dar nereiškia, kad vyras yra nedoras.

Dauguma neištikimųjų – puikūs ir geri žmonės, o jų ryšiai su kitomis moterimis, kad ir kaip skaudu žmonai, padeda išsaugoti santuoką.

Mira Kirschenbaum dirba psichoterapeute jau 30 metų. Ji gerai žinoma JAV kaip rašytoja ir laidų vedėja. Savo knygoje ji išvardija 17 priežasčių, skatinančių neištikimybę. Kas tai per priežastys?

Individualybės protestas

Ekspertės nuomone, ištekėjusios moters gyvenime gali ilgą laiką veikti jėgos, trukdančios jai būti savimi, išreikšti save. Taip būna šeimose, kur vyras siekia dominuoti ir pabrėžia savo pranašumą, sumenkina žmoną. Arba tada, kai vyras neatskleidžia tokių savybių, kokių iš jo tikisi moteris. Jis priverčia ją prisitaikyti prie realių, bet jai nemalonių sąlygų.

M. Kirschenbaum nuomone, tokiose situacijose neištikimybė būna geriausias būdas suprasti, kaip moteriai būti tokiai, kokia ji iš tikrųjų yra.

Atsitiktinumas

Viena iš populiariausių neištikimybės priežasčių yra atsitiktinumas. Atsitiktinumu laikomi tokie dalykai, kurių neįmanoma racionaliai paaiškinti. „Jūs nesiruošėte to daryti, bet atsidūrėte netinkamu metu netinkamoje vietoje“, – aiškina mokslininkė.

Santuokos krizė

Kai partneriai neskiria vienas kitam pakankamai laiko ir dėmesio, santuoka pamažu patenka į aklavietę, susikaupia daugybė problemų. Partneriai ima ieškoti paguodos kitur. Kartais jie ieško įrodymo, kad yra kažko verti.

Bandymas susigrąžinti partnerio dėmesį

Neretai neištikimybės priežastis būna nesąmoningas bandymas susigrąžinti prarastą partnerio palankumą ir dėmesį savo asmeniui. Kartai žinia apie neištikimybę sutvirtina šeimą. Partneriai iš naujo įvertina vienas kitą. Tačiau toks bandymas gali ir sužlugdyti santuoką.

Seksualinė panika

„Jaučiate, kad jūsų seksualinės jėgos silpsta, imate panikuoti ir įsitaisote meilužį ar meilužę, kad įrodytumėte sau, jog nesate silpni lovoje“, – aiškina Mira Kirschenbaum.

Beje, ji pati pataria vyrams ir moterims, kurie turi meilužius, neprisipažinti apie savo ryšius, nes tiesa gali pridaryti daugiau žalos už nuslėpimą.

Noras išeiti

Dažnai sutuoktiniai nežino, kaip pranešti partneriui apie savo troškimą nutraukti vedybinius saitus. Jie suvokia, kiek streso kitam gali sukelti siūlymas išsiskirti. Arba juos pačius gąsdina skyrybos ir su jomis susijusios problemos, kurias reikėtų spręsti.

„Jūs norite nutraukti santuoką, bet bijote paprasčiausiai išeiti ir tikitės, kad neištikimybė viską išspręs – arba partneris jus išvarys, arba meilužis suteiks jėgų pasitraukti.“

Kad dar gali pastūmėti neištikimybei?

• Siekimas „parduoti save kuo brangiau“, tai yra, pabandyti per nesantuokinį ryšį tapti tuo, kuo jūsų manymu esate verti būti.

• Noras sugrąžinti santuokai užgesusią aistrą.

• Noras atitrūkti nuo užgriuvusių problemų. Neištikimas vyras ar žmona, susikurdami sau meilės oazę, gauna psichologinį atokvėpį. Tai – būdas išsivaduoti nuo psichiką alinančio streso, kurį sukelia nemalonumai namuose.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.