Kaip didelis amžiaus skirtumas įtakoja santykius?

Jei suartėjate su žymiai už jus vyresniu ar jaunesniu žmogumi, visada reikia atsižvelgti į jo amžiaus ypatybes.

Santykių psichologai tokiais atvejais rekomenduoja blaiviai pasverti pliusus ir minusus, nesitikint, kad meilė pati savaime išspręs ir pašalins visas problemas.

7–8 metų skirtumas jau pastebimas vertybėse, elgesyje, pasaulėžiūroje. O jeigu partnerius skiria 15 metų – tai jau pakankamai rimta priežastis rimtai susimąstyti.

Kaip konkrečiai amžiaus skirtumas įtakoja vyro ir moters santykius ir ką apie tai mano psichologai?

Bendrieji skirtingo amžiaus porų ypatumai

Visada gerai kurti santykius, kai vienas partneris yra brandesnis. Jo emocinis ir materialinis stabilumas tarnauja kaip savotiškas karkasas bendrai poros energijai.

Paprastai vyresnis ir labiau patyręs partneris:

 • palaiko jaunesnį ir rūpinasi juo;
 • gauna galingą stimulą rūpintis pačiu savimi, tampa aktyvesnis;
 • įgauna antrą kvėpavimą, atjaunėja;
 • paslapčia arba atvirai nukreipia jaunesnį teisinga kryptimi.

Galimos problemos jaunesniajam partneriui:

 • jūsų, tikriausiai, labai pavydės;
 • vyresnysis rimtai nežiūrės į jūsų draugus, o jo draugai rimtai nežiūrės į jus;
 • vyresnis žmogus nepasikeis, teks prisiderinti;
 • su partnerio ligomis ir kitais senėjimo požymiais susidursite anksčiau, nei jūsų bendraamžiai.

Vyresni žmonės mažiau emocingi. Tai – savotiškas senstančios nervų sistemos išsaugojimo režimas. Brandesnio amžiaus žmogus labiau siekia ramybės, nei linksmybių.

Svarbu įvertinti žmogaus intelektą ir skonį. Ar bus jums su juo įdomu, kai išblės aistra ir atsiras daugiau kasdienių, buitinių reikalų? Juk judu susiformavote skirtingose ​​kultūrose, užaugote skirtingų dainų, filmų, moralinių vertybių fone.

Pirmasis variantas: vyresnis vyras

Ką psichologai mano apie santykius, kai vyras yra vyresnis? Merginų potraukis vyresniems vaikinams prasideda dar paauglystėje. Mergaitė pastebi, kad vyresnių klasių moksleiviai įdomesni, nei jų bendraklasiai. Merginos susiranda draugų tarp labiau išsivysčiusių vyresnių vaikinų, kadangi jos pačios vystosi greičiau, nei berniukai.

Tas pats principas veikia ir jau suaugusiems žmonėms. Subrendę vyrai stipriai skiriasi nuo merginos bendraamžių, pastarųjų nenaudai.

 • praėjo neapgalvotų poelgių laikas;
 • turi aukštesnį socialinį statusą;
 • gyvena visai kitame pasaulyje – suaugusiame, žymiai įdomesniame.

Jei mergina pasiryžusi susirasti vyrą-globėją, solidų, pasiturintį, jeigu ją traukia patriarchalinė šeima, tai – jos modelis.

Bet jeigu ji ieško vyro-draugo ir trokšta visiškos vienybės, šis variantas netinka. Vyresnis vyras negalės dalintis su ja emocijomis ir atradimais. Jis visa tai jau patyrė, išgyveno, nieko naujo.

Antrasis variantas: vyresnė moteris

Tokia sąjunga – kaip uždelsto veikimo mina. Neatsitiktinai ją smerkia visuomenė. Jauną vyrą pasąmoningai traukia brandaus amžiaus moteris, kuri jam tampa tarsi mama. Jis gauna iš jos susižavėjimą, pagyrimus, tikėjimą jo jėgomis – visa tai, ko negavo iš mamos vaikystėje.

Sekse jaunas vyras ir brandi moteris puikiausiai dera ir yra vienas kitam įdomūs. Amžiaus skirtumas padaro šį užsiėmimą dar malonesniu. Moteris – patyrusi, subrendusi, jausminga, žino, ko nori, moka gauti ir suteikti malonumą.

Moteris trokšta jauno, sveiko, tvirto vyriško kūno, tokio, kokio jau nelabai surasi tarp bendraamžių. Ją pavergia seksualinis intensyvumas ir susižavėjimas mylimojo akyse. Gaila, tačiau tai viso labo infantilaus mažo vaiko susižavėjimas.

O jaunas vyras – energingas ir prisirišęs prie damos, tačiau dažnai galima pastebėti, kad tokioje sąjungoje jis neatsiskleidžia. Kurį laiką jis negali priešintis traukai, tačiau vystymosi dėsnis reikalauja meilės jam lygiai ar jaunesnei moteriai.

Dažnai, vyresnės moters glėbyje įgavę pasitikėjimo, kurio jiems anksčiau trūko, jauni vyrai palieka brandesnę damą, kad pagaliau susirastų patrauklią jauną moterį, kuri galės pagimdyti jam vaikų ir būti gera žmona.

Individualūs skirtumai

Individualūs skirtumai tarp to paties amžiaus žmonių yra labai dideli. Jeigu svarstote galimybę užmegzti ilgalaikius santykius su vyresniu partneriu, bus naudinga palyginti savo temperamentus, interesus ir gyvenimiškas pozicijas.

Kartais moteris taip pavargsta nuo nerimtų, nepatikimų vyrų, kad ima ieškoti pirmo pasitaikiusio, tačiau patikimo. O jų nemažai. Jie pasiruošę dalytis materialinėmis gėrybėmis, mainais už atsidavimą, jaunystę ir meilę.

Bet ar turi jie aistros poreikį? Ar vyresnis partneris apskritai pajėgus jausti aistrą?

Jeigu esate pasirengusi tyliai, ramiai skaičiuoti savo dienas komforte ir materialioje gerovėje, tada jums šis variantas visiškai tiks.

Bet jeigu jaunesnysis partneris yra sportiškas, užsiima saviugda, daug skaito, toliau daug mokosi ir studijuoja, o vyresnysis jau planuoja ramiai nugyventi, kiek liko metelių – nieko nesigaus.

Tai, kas išdėstyta aukščiau, yra teisinga pagal statistikos dėsnius. Dauguma statistikos fiksuojamų atvejų atitinka būtent šiuos modelius. Tačiau likimai juk būna skirtingi. Individualūs.

Neabejotina, kad kai kurios poros, turinčios didelį amžiaus skirtumą, atranda išties giminingą sielą ir gali puikiausiai patirti stiprią ir išmintingą meilę.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *