Kaip išvalyti pjaustymo lenteles ir išlaikyti jas be mikrobų, teigia ekspertai

Pjaustymo lentos yra įvairių medžiagų, pradedant nuo medžio ir bambuko iki plastiko ir kompozicinių medžiagų. Taip pat yra stiklinių ir natūralių akmenų lentų, kurios yra naudojamos daugiau patiekimui, o ne maisto ruošimui, kurias taip pat reikia tinkamai prižiūrėti, kad užtikrintumėte, jog nesusargdintumėte savo namų ūkio.

Ekspertų pagalba mes suskaidėme viską, ką reikia žinoti apie pjaustymo lentų valymą, dezinfekavimą, džiovinimą ir saugojimą.

Kaip valyti medienos ir bambuko pjaustymo lentas

1. Nuplaukite rankomis

„Medienos lentelėms būtinas šveitimas su karštu, muiluotu vandeniu kartu su minkštu tekstūruotu šveitimu “. Medienos pjaustymo lentos turėtų būti plaunamos rankomis po kiekvieno naudojimo. Niekada nedėkite medienos pjaustymo lentos į indaplovę.

2. Nuvalykite jį grandikliu

Norėdami užtikrinti, kad lenta būtų kruopščiai išvalyta, nuplovę lentą karštu, muiluotu vandeniu, nušveiskite metaliniu grandikliu, nuplaukite karštu vandeniu ir nusausinkite.

3. Nedelsdami išdžiovinkite

Geriausia išdžiovinti pjaustymo lentą iškart po plovimo, o ne leisti jai išdžiūti ore, nes drėgnos sąlygos gali sukelti bakterijų augimą, kuris gali lemti infekcijas.

Kaip išvalyti plastikines ar kompozicines pjaustymo lentas

Kadangi plastikas yra patvaresnis ir ne toks porėtas kaip mediena, plastikinės pjaustymo lentos valymas yra paprastesnis. Dezinfekavimas yra tiesiog vieno ar dviejų pakopų procesas, todėl galite naudoti kasdienius namų apyvokos produktus, tokius kaip ploviklis ir baliklis.

1. Įdėkite jas į indaplovę

„Viena didžiausių plastikinės pjaustymo lentos pranašumų“,-sako Ilana Rosen, „OXO“ vyresnioji produktų vadovė, yra tai, kad jie yra saugūs plauti indaplovėje. Plauti savo pjaustymo lentą indaplovėje yra geriausias būdas jas išvalyti”.

2. Dezinfekuokite jas balikliu

„Jūsų plastikinė lentelė turi būti visiškai dezinfekuota karts nuo karto“, – sako Rosenas. Kruopščiai nuplaukite lentelę po dezinfekcinės medžiagos naudojimo. Naudokite dezinfekavimo priemones pagal gamintojo instrukcijas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *