Kaip mandagiai nuraminti storžievį

Žmonių bendravimo kultūra labai smarkiai skiriasi. Kiekvienas kartkartėmis vis susiduria su storžieviais gatvėje, viešose vietose, darbe ar net namuose. Kaip kultūringai pastatyti grubų žmogų į vietą, kad atremtume jo puolimą ir išsaugotume savo orumą?

Įvertinkite situaciją. Stenkitės elgtis švelniai ir taktiškai, tai padės jums nepakenkti sau, jeigu situacija baigsis ne jūsų pergale. Pasirinkite vieną iš septynių reagavimo būdų, kuris tam atvejui atrodo tinkamiausias.

1.Ignoravimas ir tylėjimas

Norite gražiai pastatyti storžievį į vietą? Tada išmokite ignoruoti jį. Nesistenkite kentėti jo grubumo, užsisklęsdami savyje. Daugumos agresorių toks elgesys nesustabdo, tik sustiprina jų puolimą. Ignoruoti reikia demonstratyviai, savo gestais parodant, kad esate aukščiau šios situacijos. Pavyzdžiui, jeigu ant jūsų rėkia viršininkas, ignoruokite viską, ką jis sako, kas nesusiję su jūsų tiesioginiu darbu. Ramybė yra stipriausias skydas, saugantis nuo chamo atakos.

2. Šypsena

Šypsena – dar vienas stiprus ginklas, kuris neretai pranoksta net ignoravimą. Jei sąmoningas nereagavimas į įžeidimus, gali sukelti agresoriaus pyktį, tai šypsena veikia visai kitaip – ji slopina agresiją. Kai kuriems žmonėms užtenka tik nusišypsoti, ir pašnekovo įniršis nusilpsta. Tik nereikia painioti geraširdiškos šypsenos su pašaipia.

3. Veidrodžio efektas

Tai vienas iš efektyviausių būdų, kuris veiksmingas ir kolektyve, ir bet kokioje viešoje vietoje. Vienintelis minusas yra tai, kad jam reikia aplinkinių žmonių ar bent atsitiktinių praeivių.

Jo pagrindą sudaro agresijos atspindėjimas į tą asmenį, kuris ją pagimdė. Pavyzdžiui, jeigu jums kažkas nesiseka darbe ir viršininkas nuolat gėdina jus viso kolektyvo akivaizdoje, pabandykite „sugrąžinti“ jam tai atgal. Jūs galite prie žmonių paprašyti jo parodyti, kaip reikia daryti teisingai.

Ypač gerai tas būdas suveikia, jeigu jūs esate įsitikinę savo teisumu ir išmanote savo darbą. Pabandęs padaryti kažką geriau, jūsų agresorius iškart susidurs su tomis pačiomis problemomis. Daugiau jis taip nebesielgs.

4. Sutikimas

Paprastai agresorius puola kitą todėl, kad nesitiki sulaukti atkirčio. Taip elgiasi tikri bailiai, kurie piktnaudžiauja savo valdžia ar nepalankia kito padėtimi. Tokiais atvejais galima nuginkluoti storžievį sutinkant su viskuo, ką jis sako. Jeigu jūsų balse bus juntamas sarkazmas ir ironija, tai dar labiau sustiprins efektą, tačiau negalima persistengti.

Pavyzdžiui, jeigu viršininkas sako jums, kad nieko nesugebate, sutikite su juo. Jūs neprarasite savo orumo, tačiau sugebėsite jį nutildyti. Mat jis tikėjosi, kad jūs imsite ginčytis, teisintis ir atsiprašinėti.

5. Psichologinės priemonės ir mandagumas

Storžieviai paprastai būna kompleksų kankinami žmonės, kurie nori išaukštinti save, pažemindami kitą. Tokiais atvejais niekada neverta nusileisti iki jų lygio ir bandyti atsakyti tuo pačiu.

Mandagumas – labai stiprus ginklas, leidžiantis išsaugoti orumą bet kokioje situacijoje. Jis parodo agresoriui, kad jūs puikiai save kontroliuojate.

Galima panaudoti „Sokrato metodą“ – priversti agresorių atsakinėti į klausimus, į kuriuos galima atsakyti tik „taip“ arba „ne“. Taip lengva storžievį nuvesti į loginę aklavietę. Trumpai tariant, jis užsikimš pats.

Pavyzdžiui, jeigu viršininkas nuolat reikalauja vykdyti vis naujus paliepimus, paklauskite, ar jie įeina į jūsų darbinių pareigų sąrašą, ar už juos bus papildomai mokama.

6. Ataka į kaktą

Tai drąsiausias ir net įžūliausias atsako būdas, nepriklausomai nuo agresoriaus autoriteto. Reikia paprasčiausiai paklausti, kodėl jis leidžia sau taip elgtis su jumis ir kas davė tam teisę. Dauguma chamų tokiais atvejais nieko nesugeba atsakyti, ypač jei yra žiūrovų. Svarbu paklausti be pykčio ir ironijos. Stenkitės šaltakraujiškai ir ramiai išsiaiškinti šį klausimą.

7. Savigarbos išsaugojimas

Prisiminkite, kad kartais pasirodyti oriam sudėtingoje situacijoje yra kur kas svarbiau už storžievio nutildymą, net jeigu jūs matote jį kasdien. Jeigu bandysite atsakyti jam tuo pačiu, tai netrukus patys tapsite storžieviu. Stenkitės visada išlikti santūrūs ir demonstruokite, kad visiškai kontroliuojate save. Nesigėdykite panaudoti humoro, sarkazmo ir kitų „žodinių ginklų“.

Turėkite galvoje, kad atsakomoji agresija gali pereiti į fizinį konfliktą, tada tikrai nieko nelaimėsite. Geriau reaguoti mandagiai ir oriai.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *