Kaip nesugadinti tikros meilės

Pasitaiko, kad su žmogumi užsimezga nuostabūs, tiesiog idealūs santykiai. Ir tokioje situacijoje norisi palaimingai (pagaliau!) atsipalaiduoti.

Taip, šito labai norisi, bet negalima.

Bet kokie santykiai yra labai trapus dalykas. Norint jais džiaugtis ilgą laiką, reikalingos gelbstinčios taisyklės. Jos gelbsti santykius nuo to, kas diena iš dienos nepastebimai griauna ir žlugdo santykius.

Žinoma, jie gali ir nesuirti, tačiau tasai stebuklas, kuris buvo pradžioje – jis išsisklaidys. Ne veltui sakoma, kad meilė gyvuoja tris metus. Tačiau ne meilė gyvena tris metus, o žmonės per maždaug tokį laiką nustoja vertinti ir tausoti tai, ką turi.

Tai ką gi daryti, kad išgelbėtume tą stebuklą, nuo kurio virpa širdis ir norisi gyventi?

Negalima pataikauti

Tai reiškia, kad jūs negalite leisti, kad žmogus blogai ir bjauriai elgtųsi, net jei jį labai mylite. Būtina iš karto tiesiai ir nuoširdžiai pasakyti, ką apie tai galvojate, kad esate prieš tai, kad jums tai netinka. Ir taškas. Leisite taip elgtis – ir tai sugadins jūsų santykius. Neleisite – ir žmogus arba atsisakys savo ydų, arba atsisakys jūsų.

Negalima taupyti pagyrimų

Žmogus stengiasi, auga, tobulėja ar tiesiog bando įgyti pasitikėjimo savimi. Pagirti reikia už viską, kas gerai gaunasi. Pastebėkite žmogaus stipriąsias puses ir pagirkite, nurodydami jas. Taip žmogus pradeda tobulėti. Įgyja pasitikėjimo savimi. Išvysto geriausias savo asmenybės puses. Ir jaučiasi dėkingas tiems, kurie jį palaiko.

Negalima būti nedėkingiems

Kaip dažnai tai, kas gera, laikoma savaime suprantamais dalykais. Tačiau taip nėra. Nedėkingumas sunaikina visa, kas gera. Dėkingumas – sukuria tai, kas nauja ir gražu. Jeigu žmogus tau nuoširdžiai dėkingas, jeigu jo akys spindi, jūs vardan jo kalnus nuversite. O jei žmona/vyras nevertina, kitą kartą net pamėginti padaryti gera nekils noras.

Negalima kėsintis į žmogaus laisvę

Kiekvienai gyvai būtybei reikia erdvės kvėpuoti. Reikalinga sava teritorija. Ir jei žmogus susituokia, tai nereiškia, kad tuo jis pasirašo savo teisių ir laisvių suvaržymą aktą. Jis juk tuokiasi, o ne į kalėjimą sėda. Negalite nuolat kontroliuoti, šnipinėti, organizuoti pavydo scenų tuščioje vietoje. Jei pririšote žmogų už trumpo pavadėlio, jo vienintelis noras bus – pabėgti.

Negalima būti grubiems ir nepagarbiems

Nepraėjo nė mėnuo nuo pažinties, o žmonės jau pradeda vienas kitą įžeidinėti ir koneveikti. O tai reiškia: sudie švelnumui, tegyvuoja karas. Grubiai elgdamiesi su žmogumi, nuolat jį koneveikdami, mes patys prarandame savo jausmus, skirtus jam. O jis – toleruodamas nepagarbą savo adresu – taip pat praranda jausmus jūsų atžvilgiu. Tai turi būti sustabdyta pačioje pradžioje, kitaip vėliau bus sunku ką nors ištaisyti.

Negalima smūgiuoti į silpnas, skaudžias vietas, žeminti

Niekas taip gerai nepažįsta silpnųjų žmogaus vietų, kaip jo artimieji. Ir smūgiuoti į jas yra niekšiškiausias dalykas, kokį tik galima apskritai sugalvoti. To niekada nevalia leisti nei sau, nei tam žmogui, kurį mylite!

Kartais, norint išgelbėti santykius, pirmiausia reikia išgelbėti partnerį nuo jo paties, nuo to, ką jis daro, pats to nepastebėdamas. Yra algoritmas, programa, ir jis pagal tą programą veikia, automatiškai, iš įpročio, apie tai nesusimąstydamas. Bet jei žmogus jus myli, jis tikrai jus išgirs.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *