Kaip nustatyti asmenines ribas

Kad kiti jūsų neįžeidinėtų ir neskriaustų, labai svarbu nustatyti aiškias ribas, kurių kitiems negalima peržengti. Tai susiję ir su menkai pažįstamais žmonėmis, ir artimaisiais, kurie labai dažnai savo elgesiu skaudina jus ar tiesiog „lipa jums ant galvos“. Gyventi su tokiais žmonėmis būna neįmanoma. Ypač sunku būna, kai netinkamai susiklosto santykiai su vyru ar tėvais – asmenimis, su kuriais susiduriate dažniausiai.

Kaip nubrėžti asmenines ribas ir neleisti niekam jų pažeisti? „Pirmiausia turite prie to prieiti savo viduje, – pataria psichologė Julija Kravčenko.– Jeigu visą gyvenimą buvote įpratę, kad kiekvienas gali šluostytis į jus kojas ir išnaudoti kaip tinkamas, per vieną dieną visa tai pakeisti bus neįmanoma. Todėl labai nuosekliai svarbu didinti savivertę.“

Įsivaizduokite, kad esate purvinas kelio akmenėlis. Kaip reaguosite, kai kiekvienas praeivis jus mindys ar spardys? Turbūt normaliai, nes pilkojo kelio akmenėlio tokia dalia – būti mindomam. O dabar įsivaizduokite, kad esate brangakmenis, turintis juvelyrinę vertę. Ar leisite kiekvienam mindyti jus? Tikriausiai, kad ne. Deimantai juk ne tam sutverti, kad juos tryptų ir spardytų, tiesa?

Iš tikrųjų kiekvienas žmogus yra deimantas. Kito tokio kaip jis daugiau nėra niekur ir niekada nebus. Jis yra vertybė šiam pasauliui kaip vienintelis unikalus tokio tipo egzempliorius.

Deja, dauguma tokių žmonių deimantų laiko save paprastais lauko akmenimis. Jie nesistengia suvokti ir pripažinti savo vertingumo, unikalumo. Jie mano, kad jų vieta yra purve ant kelio.

Kad nustatytumėte savo asmenines ribas ir nebeleistumėte skriausti savęs kitiems, turite pasijusti esą brangenybės. Turite suvokti savo vertę ir pradėti branginti save. Tada nubrėžti savo asmenines ribas bus visai lengva ir nebereikės jokios instrukcijos ar patarimų.

Tarkime, vyras, su kuriuo susipažinote, jus įžeidė. Jis pasakė, kad esate stora ar kažką panašaus. Kaip pasielgs moteris, kuri jaučiasi pilku akmenėliu? Ji nuleis akis, tyliai sumurmės kokį nors pasiteisinimą, paskui jausis įskaudinta ir kentės, kad vyras jos nevertina.

Kaip tokioje situacijoje pasielgtų moteris, kuri laiko save brangakmeniu? Ji paprasčiausiai atsisveikins su šituo vyru ir daugiau niekada neįsileis jo į savo gyvenimą. Arba taip pastatys jį į vietą, kad jis iškart suvoks paprastą tiesą: „Jeigu norės būti šalia šitos moters, teks jam elgtis kitaip.“

Kitas pavyzdys: tarkime, jūsų viršininkas taip užvertė jus darbais, kad, norėdamos viską suspėti, turėsite sėdėti visą savaitgalį ir dar be papildomo užmokesčio. Be to, jis pareikalavo greito bei gero rezultato ir dar tokiu tonu, kokiu nekalbama su gerbiamu žmogumi. Kaip pasielgs moteris, kuri jaučiasi pilkas akmenėlis? Padūsaus ir puls prie darbo, kad viską suspėtų ir nenuviltų viršininko. Paskui ji skųsis savo gyvenimu visiems aplinkui, nes iš tikrųjų tokia jos padėtis jai nepakenčiama.

Kaip pasielgs tokiu atveju moteris brangakmenis? Ji taktiškai pareikš, kad su ja tokiu tonu kalbėti negalima, ir pasakys, kad pasirengusi padirbėti viršvalandžius tik už papildomą atlygį. O jeigu šį savaitgalį ji turi kitų planų, tai ir visai atsisakys, pareikšdama, kad bus išvykusi. Egzistuoja pareigybinės instrukcijos, įstatymai, pagal kuriuos ji neturi viršyti 40 valandų darbo savaitės. Visa tai ji primins savo viršininkui.

Jeigu norite sužinoti, kaip nubrėžti savo asmenines ribas, išmokite jaustis brangakmeniu ir kiekvienoje abejotinoje situacijoje klauskite savęs: „Kaip pasielgtų pilkas akmenėlis ir deimantas, save gerbianti ir savęs nebranginanti moteris?“

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *