Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?

Bet kokia priklausomybė (alkoholis, narkotikai) yra siaubinga, ji sugriovė ir tebegriauna daugybę gyvenimų. Jei atsidūrėte situacijoje, kai partneris turi priklausomybę, jums gali kilti daug klausimų.

Tai jūsų kaltė? Ar jums išėjus bus dar blogiau? Ką galite padaryti dėl savo mylimo žmogaus? Ar pakanka vien pozityvaus mąstymo, kad būtų išsaugoti santykiai?

Gaila, tačiau kartais tenka susidurti su rūsčia tiesa. Gyventi santykiuose su priklausomybę turinčiu žmogumi – tikra kankynė. Jei negalite su šia problema susidoroti, reikia išeiti.

Tuo pačiu metu yra tam tikri konkretūs momentai, į kuriuos būtina panagrinėti, prieš priimant tokį sprendimą.

Ar jūsų partneris saugus?

Jeigu jaučiate pyktį, skausmą, tai paskutinis dalykas, apie kurį galvojate, yra saugumas ir gerovė. Tačiau, kai stresas praeina, jūs būtinai atsigręšite atgal ir tada iškils klausimas, kodėl nepadarėte daugiau, kad padėtumėte tam asmeniui. Štai kodėl, kai nuspręsite išeiti, pagalvokite, ar jūsų priklausomas partneris turi kokią nors paramos ir palaikymo sistemą – šeimą, draugus ir t.t. Ar jis turi pajamų? Iš ko jis gyvens? Tačiau visų pirma galvokite apie save ir savo ramybę.

Būkite tikri savo sprendimais

Jūs negalite sau leisti dvejoti ir blaškytis. Jeigu trūksta ryžto, jūs vėl ir vėl atsidursite situacijoje, iš kurios bandote ištrūkti. Nusprendėte nutraukti visus ryšius su narkomanu? Padarykite tai. Neatsakykite į jo skambučius, žinutes ir nebegrįžkite pas jį „tik vienai nakčiai“. Nusprendėte pasilikti ir padėti žmogui? Tada šiame sprendime turite būti tokie pat tvirti, kaip ir bet kuriame kitame. Negalima blaškytis tarp dviejų kraštutinumų, būtina priimti kokį nors galutinį sprendimą.

Pagalvokite apie savo saugumą

Santykiams nutrūkus dažniausiai nesusimąstome apie realybę ir praktines problemas. Tačiau jei turėjote šeimą ir vaikų, be pasekmių išeiti nepavyks. Jūsų sprendimas jums nebuvo lengvas, jums taip pat reikia palaikymo. Pagalvokite, kaip pranešite savo partneriui apie santykių pabaigą ir kas bus paprasčiau jums abiem. Priklausomi žmonės tokioje situacijoje dažnai yra linkę į agresiją, todėl visada galvokite apie savo saugumą, kuris turėtų būti jūsų svarbiausias prioritetas.

Priminkite sau, kad niekam neprivalote nieko aiškinti

Priklausomybė – bjaurus reiškinys, kuris dažniausiai yra slepiamas ir nutylimas. Galbūt net artimiausi žmonės ir jūsų aplinka nežino apie jūsų partnerio priklausomybę. O nutrūkus santykiams, klausimai neišvengiamai pasipils iš visų pusių. Pasikartojame sau dar kartą: jūsų saugumas ir gerovė visada pirmoje vietoje! Jūs neprivalote informuoti kitų apie savo reikalus ar dalintis asmenine informacija, ypač jeigu tai tiesiog smalsūs pašaliniai.

Atminkite, kad gyvenimas tęsiasi, tačiau būkite atsargūs su savo elgesio modeliais

Kai viskas pasibaigs, nėra didesnio palengvėjimo, nei suvokimas, kad galite tęsti savo gyvenimą. Tačiau būtina pasimokyti iš savo ankstesnių santykių. Žmonės, kurie praeityje gyveno su priklausomais partneriais, dažniau susiras lygiai tokius pačius partnerius. Kodėl? Nes jie pripratę prie tokio tipo santykių modelio. Peržiūrėkite savo strategiją ir daugiau nelipkite ant to paties grėblio.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *