Kaip pagal žvilgsnį atskirti romantiškus jausmus nuo seksualinio potraukio?

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės, kurių žvilgsnis nukreiptas ne į kūną, o į veidą, mato jame partnerį rimtiems santykiams.

Čikagos universiteto specialistai atliko tyrimą, kurio metu visi dalyviai buvo paprašyti pažvelgti į nuotraukų seriją. Nuotraukose buvo ir priešingos lyties atstovai, ir susituokusios poros. Nei viena nuotrauka neturėjo erotinio pobūdžio.

Kol savanoriai žiūrinėjo į nuotraukas, ekspertai atidžiai stebėjo jų akių judėjimą. Galiausiai buvo padaryta vieninga išvada: žmonės, žvelgdami į priešingos lyties asmens veidą, pasąmoningai identifikuoja jį kaip tinkamą partnerį rimtiems santykiams. O tie, kurie skyrė daugiau dėmesio kūnui, labiau mąstė apie trumpalaikius seksualinius santykius.

Beje, visiems savanoriams prireikė vienodai laiko, kad suprastų, ką jaučia nuotraukoje pavaizduotam žmogui: seksualinį geismą ar romantiškus jausmus.

Anksčiau Kanados mokslininkai įrodė, kad seksualinis potraukis veikia tik už malonumą ir reakciją į skanų maistą atsakingą smegenų sritį, o meilė suaktyvina ne tik ją, bet ir sritį, kuri nulemia pačią malonumo prasmę.

Mokslininkai teigia, kad šis atradimas vaidina labai svarbų vaidmenį: šiuo principu galima pasinaudoti porų konsultavimo metu, kai partneriai negali adekvačiai įvertinti, kokius jausmus vienas kitam jaučia.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *