Kaip santuokoje išsaugoti meilę

Jeigu tau mažiau nei 25-eri metai – tu vis galvoji, kur ir kaip sutiksi savo meilę. O štai vėliau parūpsta visai kitas klausimas: kaip tą meilę išsaugoti? O jeigu tiksliau ir pragmatiškiau, tai jeigu vyras pakankamai geras, kyla klausimas, ką reikėtų padaryti, kad jis neišeitų pas kitą.

Kokia ilgalaikių santuokų paslaptis? Du žmonės drauge sprendžia problemas, auklėja vaikus, svajoja apie geresnį gyvenimą ir taupo tam geresniam gyvenimui pinigus?

Juk vystant bet kokį projektą labai svarbu, kad partneris eitų su tavimi iki galo, kad sutaptų jūsų įsitikinimai, kad judu siektumėte analogiškų tikslų. Pusiaukelėje arklių niekas nekeičia, kaip sako liaudis.

Daug kartų rašiau, kad rezultatas labiausiai priklauso nuo to, kaip teisingai pasirinkote gyvenimo draugą. Tačiau kad galėtum teisingai pasirinkti, būtina nusiimti rožinius akinius ir priekabiai įvertinti, ar atitinka jis visus tinkamo žmogaus parametrus, kuriuos laikote savo galvoje. Įsimylėjimo stadijoje tai padaryti nerealu. Iš čia – tiek daug sudaužytų širdžių ir visa ta liūdna skyrybų statistika.

Na, gerai, tarkime, jūs jau susituokėte. Ko galima būtų imtis šiuo atveju?

Radau žinomo rašytojo Ričardo Bacho citatą šia tema, ji skamba taip: „Meilė santuokoje išlieka iki to laiko, kol vyras ir moteris domisi vienas kito mintimis“.

Rašytojui antrina ir kitos nekvailos knygos, teigiančios, kad svarbiausia santuokoje – ne meilė, o pokalbiai. Jei žmona ir vyras pasikalba bent valandą per dieną, jiems nebaisios jokios skyrybos. Tik kalba čia eina ne apie tuščius plepalus. Reikia, kad žmonės būtų vienas kitam įdomūs.

O tai nėra paprasta. Kad būtum įdomus, reikia skaityti, žiūrėti, klausytis, sukinėtis įdomių žmonių draugijose. Lavinti save kiekvieną dieną, tobulėti.

Žmogus, kuriame yra kažko vertingo, niekada nebūna vienas. Paleisti tokį žmogų – reiškia, labai daug prarasti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.