Kaip suprasti, kad pora neturi ateities

Santykių pradžioje atrodo, kad tas nuostabus jausmas, kurį patiria visi įsimylėjėliai, niekada nesibaigs. Tarp dviejų žmonių vyksta tos pačios cheminės reakcijos, tie patys drugeliai plazdena pilve, o kiekvienas susitikimas su mylimuoju įkvepia gyventi.

Deja, nieko nėra amžino. Įsimylėjimo euforija su laiku praeina. Italų psichologai iš Pavijos miesto nustatė, jog vidutiniškai pakanka porai vienus metus pagyventi kartu, kad kraujas liautųsi kunkuliavęs ir nebebūtų to pakilaus jausmo, kuris buvo anksčiau. Tada įsimylėjėliai pradeda vienas į kitą žiūrėti kitomis akimis – kasdieniškai.

Išsiskyrimas nebus skausmingas tiems partneriams, kurių santykiai nesiklostė nuo pat pradžių. Jie neprisirišo vienas prie kito. Kartu praleido kažkiek laiko, pabandė, nepatiko ir pabėgo. Bet būna ir kitaip, kai iš pradžių atrodė, kad abu sutiko savo antrąją pusę ir kartu liks amžinai, o išsiskyrimas jiems reikštų pasaulio pabaigą.

Psichoterapeutės ir santykių ekspertės Melissos Divaris Thompson įsitikinimu, būna išimčių. Kai du žmonės tikrai myli vienas kitą, jų santykiai savaime susireguliuoja. Ir nereikia jiems aiškinti, kad su santykiais reikia dirbti. Laimė aplanko tas poras, kurios turi vienodą gyvenimo vertybių sampratą, kur partneriai pasitiki vienas kitu, gerbia vienas kitą ir yra daug kitų svarbių „smulkmenų“.

Pagal ką galima nustatyti, kad pora neturi ateities?

Pasitikėjimas

Jei pasitikėjimo nėra arba jis buvo, o paskui išgaravo, santykiai ilgai neišsilaikys. Jie taps per daug sudėtingi, kiekvienam reikės teisintis, kur buvo, ką darė. Tokia pora negali turėti bendros ateities.

Nuobodulys

Jei tiesiog būti kartu pasidarė neįdomu, o smagu būna tik kitų žmonių draugijoje, tai irgi signalizuoja, kad santykiai išseko. Jei buvimas šalia mylimo žmogaus nebėra malonumas ir nebėra apie ką su juo kalbėtis, tai yra ryšio pabaiga.

Nesibaigiantys barniai

Kartkartėmis kivirčų gali kilti bet kurioje poroje, bet ne visada ir ne dėl smulkmenų. Jeigu taip atsitiko, geriau pasitraukti ir nekankinti vienam kito.

Fizinis artumas

Meilės santykiuose, skirtingai nei draugystėje, turi būti vietos fiziniam intymumui (nebūtinai tik seksui). Švelnūs prisilietimai, atpalaiduojantys masažai, bučiniai išsiskiriant ir susitinkant, malonūs žodžiai, dėmesys. Jei viso to jau seniai nebėra, tai ir visaverčių santykių nėra. Lieka tik išsiskirti.

Pyktis

Jei pyktis ant partnerio nepraeina per kelias dienas, tokie santykiai pasmerkti. Niekas nesijaučia kaltas dėl kilusio konflikto, abu vaikšto iškėlę galvas, nenusižemindami iki atsiprašymų. Tokiais atvejais jau net svajoti apie laimingą bendrą ateitį neverta.

Atsiprašymai

Gebėjimas pripažinti savo klaidą atsiprašyti yra vertingas bruožas, bet ne tuo atveju, kai tai daro visada tik vienas partneris. Klaidų daro ir kartais būna neteisūs abu. Negali būti tikrų tvirtų santykių be sugebėjimo leistis į kompromisus. Kiekvienas partneris turi jausti, kad kitas supranta jo jausmus, išklauso jį yra pasirengęs kartu sutartinai ieškoti problemų sprendimo.

Konfliktai

Jei pora apskritai nekonfliktuoja, tai taip pat yra anomalija. Greičiausiai viena pusė visada nusileidžia, nutyli, iškenčia įžeidimus, o kita savanaudiškai tuo naudojasi. Ir jaučiasi patenkinta, kai kitam blogai. Šią problemą gerai ištyrė sociologas Josephas Grennys. Jis padarė išvadą, kad poros, kuriose įprasta viską spręsti ginčais, būna daug laimingesnės už poras, kurios atrodo gyvenančios be konfliktų. Vieno partnerio viduje besikaupiantis apmaudas ir nepasitenkinimas kada nors vis tiek išsiverš. Tada bandyti atkurti santykius bus jau per vėlu.

Buitis

Harvardo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad kas ketvirtas amerikietis pateikia prašymą skirtis būtent dėl buitinių nesutarimų. Kai abu po darbų grįžta pavargę, o reikia ir vakarienę gaminti, ir išsiurbti, ir šiukšles išnešti, prasideda kažkas panašaus į „kodėl aš, o ne tu“ ir pan. Jei porai buitiniai reikalai yra santykių kliūtis, ji neturi ateities. Gyvenimas yra bendra tema.

Planai

Jei pora kuria ateities planus, tai geras ženklas. Ir jei vienas iš partnerių neplanuoja bendrų atostogų su savo sielos draugu arba jo visai neįsivaizduoja savo gyvenime po metų ar penkerių, tada nėra apie ką kalbėti – poros nebėra. Lieka tik tai pripažinti atvirai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.