Su santykiais būtina pastoviai dirbti.
Visiems mums norisi sukurti ilgalaikius ir rimtus santykius, kurie vėliau pavirstų tvirta santuoka. Tačiau realiai tapti harmoninga ir laiminga pora gana nelengva, juk bet koks atsitiktinumas, bet kokia smulkmena gali sukelti šeimyninę krizę. Ką galima būtų patarti partneriams?
Daugiau laisvės
Nuolatinė kontrolė, nutylimos nuoskaudos, baimės – visa tai rimtai išklibina harmoniją santykiuose. Kiekvienas partneris turi turėti asmeninę erdvę, galimybę vystytis ir tobulėti, sąlygas išreikšti save. Taip pat santykiuose nevalia slėpti savo baimių, nerimo, pergyvenimų – geriau atsisėsti ir aptarti konkrečią problemą, negu ją nutylėti. Partneriai turi mokėti tartis, susitarti ir pasitikėti vienas kitu.
Nuoširdumas ir poreikiai
Jei norite iš partnerio ko nors paprašyti, darykite tai tiesiai, be užuominų, kurios tik viską supainioja ir išprovokuoja konfliktą. Išmokite kalbėtis ramiai, su pagarba, nieko nereikalaudami ir nemanipuliuodami. Barkitės be kaltinimų ir įžeidinėjimų.
Barnių pasitaiko kiekvienoje poroje ir juos provokuoja patys įvairiausi faktoriai: bloga nuotaika, sunki diena, siekis atsikratyti įtampos ir t.t. Labai svarbu konflikto metu nepereiti prie asmeniškumų ir neįžeidinėti vienas kito. Toks elgesys tik dar labiau komplikuos situaciją, juk emocingi įžeidimų jau nesusigrąžinsi. Jei matote, kad ramiai pasikalbėti nesigaus, išsivaikščiokite į skirtingus kambarius, ar vienas kuris tegu išeina į lauką, pakvėpuoja grynu oru, nusiramina.
Asmeninis laikas ir asmeninė erdvė
Neribokite partnerio laisvės. Negalima drausti žmogui ilsėtis su draugais ar užsiimti hobiu, net jeigu jums tai nepatinka. Partneriams naudinga periodiškai pabūti atskirai. Įsikalkite į galvą: normaliuose santykiuose nėra vietos diktatūrai ir tironijai.
Šypsenos
Pasistenkite koncentruotis tik į pozityvą, paprasčiau, be dramatizmo žvelkite į konkrečias problemas ar sunkumus. Palaikykite vienas kitą, daugiau juokaukite ir šypsokitės.