Kam vaikams blogi draugai?

Vaikams labai reikalingi geri draugai, tačiau dar reikalingesni – blogi. Tie patys, kuriems pasirodžius alpsta jautresnės mamos, nenorinčios jų nei matyti, nei girdėti, nei pažinoti. Reikalauja, rėkia, draudžia… Viskas? Emocijos aprimo?… Dabar galima pagaliau įjungti smegenis. O įjungę, nesunkiai suprasime, kad blogi draugai – patys geriausi tėvų pagalbininkai.

Blogi draugai vaikams būtini.

Pirma – į juos žiūrėdami, galite pasidžiaugti, kad atsirado galimybė įvertinti savo pedagogines koncepcijas.

Nuostabus testas: jeigu vaikas su blogu draugu greitai išsiskirs, reiškia, jūsų auklėjimas nuostabus. Jeigu ne – teks darbuotis toliau. O svarbiausia – labai gerai matysis, kokiose vietose teks pasispausti.

Antra – dabar jūsų vaikas turi nemokamą trenerį, kurio treniruočių tema: „Kaip kurti sveikus santykius su sau lygiais”.

Drausti draugauti ne tik beprasmiška, bet ir kvaila. Nes draudimai niekada nesuveikia. Suveikia kupinas tarpusavio supratimo bendravimas.

Ir dar labai svarbus dalykas – nesmerkti savo vaiko draugo/draugės. Jeigu pradėsime kritikuoti  – viskas, durys užsitrenkia. Vaikas tuos žmones juk dėl kažkokių priežasčių pasirinko, jie jam kažkam reikalingi, kažkuo imponavo. Jeigu pradėsime nuo kritikos, prarasime visų pirma mes patys, o vaikas tik dar tvirčiau įsikibs į draugą/draugę. Juk reikia turėti žmogų, kuriuo galima būtų pasiremti, tiesa? Vaikiškam amžiuje tai itin aktualu.

Taip kad reikia įsisąmoninti paprastą dalyką: šitas draugas vaikui buvo reikalingas. O mes juk gerbiame vaiko poreikius?

Užuot kėlus skandalus, kur kas naudingiau išmokti užduoti vaikui teisingus klausimus. Formuluojame juos taip, kad išsiaiškintume realią situaciją, tuo pat metu parodydami pagarbą vaiko pasirinkimui.

  • Ką, jis/ji rimtai taip pasakė?
  • Tau patinka, kaip viskas galiausiai baigėsi?
  • Ir ką tu po viso to jauti?
  • Buvo skaudu?
  • Tu pykai?

Reikalingose vietoje akcentuojame vaiko dėmesį, mokome pajausti, kaip jis susijęs su tuo, kas vyksta. Kuo mažiau komentarų, kuo daugiau laisvės vaiko asmeninėms išvadoms. Jeigu viskas pavyks – galėsite pasiūlyti tinkamą pavyzdį, susijusį su aptariama tema, ir ne daugiau.

Turėtume būti dėkingi blogiems draugams už pagalbą. Be jų mūsų vaikai dar ilgai liktų naiviais žiopliukais. Ir nežinia, kuo viskas baigtųsi, jei su tais draugais jie susitiktų vėliau. O dabar – ir treneris greta, ir tėvų palaikymas visai šalia.

Gerbkime ir mylėkime savo vaikus. Kaip ir pasirinkimo laisvę. Akylai stebint rūpestingiems tėvams.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *