Kam vaikui reikalingi augintiniai

Sprendimas įsigyti augintinį dažnai tampa labai opia tema šeimos nariams. Tėvai baiminasi, kad vaikas greitai pavargs nuo gyvūnėlių, visa atsakomybė už priežiūrą kris ant jų pečių.

Sprendimas įsigyti šunį ar katę išties nėra lengvas, juk tai didelė atsakomybė. Galima alergija kailiui, kai kurie kiti pavojai, keliantys nerimą tėvams. Jei dar neapsisprendėte, kodėl vertėtų įsigyti gyvūną, arba kankina abejonės dėl vaiko sveikatos, būtina pasverti visus pliusus ir minusus. Reikia pažymėti, kad vaiko auklėjimas augintinių kompanijoje turi ganėtinai daug teigiamų aspektų.

Namų augintinių pliusai

Naujos gyvos būtybės dėka vaikas išmoks daug dalykų, taip pat įgys tikrą draugą ne vieneriems metams. Taigi – išvardinsime žadėtus pliusus.

Gyva būtybė ugdo atsakomybės jausmą.

Kita svarbi nauda – disciplinos ugdymas.

Didėja fizinio aktyvumo laikas – pagaliau atsiras priežastis atitrūkti nuo kompiuterio.

Auklėti augintinį – reiškia, turėti rimtų įsipareigojimų.

Teks pratintis atlikti būtinus darbus, norint išvengti nemalonių pasekmių.

Užsiėmimai su augintiniu leis vaikui sukaupti pasitikėjimo savimi.

Naujausių tyrimų duomenimis, vaikai, kurie nuo gimimo auklėjami kartu su gyvūnais, žymiai rečiau kenčia nuo alergijos, yra atsparesni tokioms ligoms kaip astma.

Gyvūnai raminamai veikia psichiką.

Akivaizdu, kad mūsų mažieji broliai mažina stresą ir turi terapinį poveikį visai šeimai. Vaikai ima giliai į širdį visas nervingas situacijas, todėl reikėtų pasinaudoti galimybe užkirsti kelią kunkuliuojančioms aistroms. Išnykus emociniams sutrikimams, stiprės tikėjimas saugumu.

Žinoma, reikia iš anksto imtis visų atsargumo priemonių . Pasitarkite su terapeutu dėl galimų kontraindikacijų, įsitikinkite, kad nėra ligų, paskiepykite. Laikykitės elementarių higienos taisyklių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *