Karčios tiesos apie meilę

Originalas

Mūsų kultūroje daug kas idealizuoja meilę, laiko ją savotiška panacėja nuo visų gyvenimo problemų. Taip galvoti skatina knygos ir filmai, kuriuose meilė pateikiama kaip baigtinis gyvenimo tikslas ir išsivadavimas nuo varginančios kovos.

„Dėl tokio idealizavimo mes pervertiname meilę, keliame jai nerealius reikalavimus. Nuo to nukenčia santykiai“, – tvirtina populiarus JAV jaunosios kartos rašytojas, asmeninio efektyvumo treneris Markas Mansonas.

1. Meilė ne visada sutampa su suderinamumu.

Vien faktas, kad kažką įsimylėjote, dar nereiškia, kad tai yra geras žmogus ir tinkamas ilgalaikis partneris. Meilė – emocinis, o suderinamumas – loginis procesas. Jie nebūtinai turi pereiti vienas į kitą.

Galima įsimylėti žmogų, kuris jūsų nevertina, negerbia, arba tokį, kuris pats nesugeba susitvarkyti gyvenimo ir tik smukdys jus, trauks į dugną.

Galima įsimylėti tokį, kuris turi kitų ambicijų ir gyvenimo tikslų, prieštaraujančių jūsų pasaulėžiūrai, arba tokį, kuris ištrauks iš jūsų gyvybinę energiją ir laimę.

Kad ir kaip paradoksaliai skamba, bet tai yra faktas. Ieškodami antrosios pusės, turėtumėte vadovautis ne tik jausmais, bet ir protu.

2. Meilė neišsprendžia santykių problemų.

Tik filmų ir romanų pabaigoje meilė nugali visas kliūtis. Gyvenime būna atvirkščiai. Meilė neišsprendžia būsto, buitinių, finansinių problemų. Ir jeigu jos nesprendžiamos, nepasitenkinimas vis gilėja, barnių vis daugėja, ir santykiai sužlunga.

Amerikietiški emocijų kalneliai gali būti svaiginantys, o kiekviena įveikta aukštuma – vis įspūdingesnė, bet kol pora neturi stabilaus pagrindo po kojomis, emocijų potvynis gali viską nuplauti.

3. Meilė ne visada būna verta aukojimosi.

Įsimylėjęs asmuo galvoja apie kitą žmogų ir jo poreikius daugiau nei apie savus. Ir retai kada pagalvoja, ką jis aukoja dėl kito žmogaus ir ar šis to vertas.

Meilės santykiuose yra normalu, kad abu partneriai kartkartėmis aukoja savo troškimus, savo poreikius ir laiką vienas dėl kito. Būtent toks adekvatus ir sveikas elgesys daro santykius tikrai puikius.

Bet kai žmogaus savigarba, orumas, fizinė būklė, ambicijos ir gyvenimo tikslai nukenčia tik dėl to, kad būtume šalia kito, meilė tampa problemiška. Meilės santykiai turi papildyti mūsų individualumą, o ne kelti jam grėsmę ar jį pakeisti.

Jeigu atsiduriame situacijoje, kai kenčiame nepagarbų ir žeminantį elgesį, tai iš esmės leidžiame meilei praryti mus ir sunaikinti. Jeigu nebūsime atsargūs, tai liksime tik apvalkalas to žmogaus, kuriuo kadaise buvome.

Draugystės testas

Vienas iš patarimų santykių tema skamba taip: „Jūs ir jūsų partneris turite būti geriausi draugai.“ Dauguma žmonių šį patarimą vertina tik iš teigiamos pusės: „Reikia praleisti su partneriu tiek laiko, kiek su geriausiu draugu. Reikia atvirai bendrauti su juo kaip su draugu.“

Tačiau verta pažiūrėti į situaciją ir iš neigiamos pusės: ar leidžiate savo geriausiam draugui taip nepagarbiai elgtis su savimi, kaip elgiasi jūsų antroji pusė? Dažniausiai atsakymas būna „ne“.

Kodėl savo romantiškuose santykiuose mes kenčiame tokį elgesį, kokio niekada nė už ką neleistume savo draugams?

Įsivaizduokite, kad jūsų geriausias draugas persikelia gyventi pas jus, teršia namus, nedirba, reikalauja laiku duoti valgyti, pyksta, priekaištauja, rėkia ant jūsų. Tokia draugystė pasibaigtų greičiau nei Paris Hilton aktorinė karjera.

Įsidėmėkite: vienintelis būdas patirti pasitenkinimą meile – tai surasti gyvenime kai ką svarbesnio už ją.

Per savo gyvenimą jūs galite mylėti daugybę žmonių. Galite mylėti tuos, kurie jums yra geri, ir tuos, kurie blogi. Galite atsidurti paprastuose ir sudėtinguose santykiuose. Galite įsimylėti jauni ir seni. Meilė nėra reta. Meilė nėra deficitinė prekė.

Skirtingai nuo jūsų savigarbos, orumo jausmo, sugebėjimo pasitikėti. Įsimylėti galite ne kartą, o susigrąžinti prarastą savigarbą ir orumą bus labai sunku.

Meilė – nuostabi patirtis. Tai viena įspūdingiausių patirčių, kurią gali mums pasiūlyti gyvenimas. Ją kiekvienas turi patirti ir mėgautis. Tačiau kaip bet kokia patirtis ji gali būti sveika ir nesveika. Ji neturi nustatyti jūsų identiteto, gyvenimo tikslų. Neturime leisti jai mūsų pražudyti. Mes neturime aukoti dėl jos visos savo asmenybės ir savivertės, nes tai padarę prarasime ir meilę, ir save.

Gyvenime reikia daugiau nei meilės. Meilė – puikus ir būtinas dalykas, bet jos vienos neužtenka.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *