Kas bus su jūsų santuoka po N metų?

Ar mėgstate svajoti prieš miegą? Aš – mėgstu. Kaip puikiai galvojasi apie ateitį per tas kelias minutes, kai jau štai, štai užmigsi, kai sapnų karalystės vartai jau atsiveria priešais tave. Tačiau tu šiek tiek delsi, atidėliodama malonų momentą. Daug ką prisimeni tokiais momentais, o dar daugiau svajoji…

Esu dar gana jauna, šeimos neturinti moteris. Ir visgi dažnai apie ją susimąstau. Kaip ir visos, mėgstu pasvajoti prieš miegą. Apie ką? Na, pavyzdžiui, apie tą pačią šeimą. Kai jau yra mylimas vyras, kai aš jau žmona, o jeigu Dievas duos, tai ir vaikų atsiras. Ir štai – jūs jau šeima.

Pirmi malonumai, pirmieji sunkumai, viskas lengva, įveikiama, bent iš pradžių. Pirmosios bemiegės naktys, o paskui pirmieji vaiko žingsniai ir žodžiai. O paskui jis jau mokykloje, o tavi pilvuke – jo broliukas ar sesutė. Ir vėl viskas ratu, tik dabar jau tasai ratas pažįstamas.

Ir visą tą laiką greta – jis, mylimas ir vienintelis, vardan kurio atsisakiau kitados daugybės smulkmenų ir didelių pasiekimų, kad paimčiau jo pavardę.

Svajonės nuneša tolyn, tegu ir ne be rūpesčių, tačiau jau sutvarkytą bendromis pastangomis gyvenimą. Namą pasistatėme, vaikai – jau vyresnėse klasėse, greitai išgyvensime išleistuves į suaugusiųjų pasaulį. Jie jau ir dabar savarankiški, tiesa, mielasis?

O kurgi mano mielasis? Kažkodėl – jokios reakcijos į mano žodžius. Ar seniai jis įbedė akis į televizorių ir nustojo dalintis su manimi naujienomis vakare, prie arbatos puodelio? Panašu, kad senokai, o aš per tuos rūpesčius ir nepastebėjau. Nustojome gerti arbatą vakarais, juk nėra laiko, o ir organizmui nelabai sveika. Na, nustojome ir nustojome… Tik širdis kažkaip susigniaužė, kad jis.. Arbatos užsimanė, ar ką?

Vargu ar vien arbatos. Širdis arbata nesimaitina. Galbūt ji prisiminė, kaip jauku buvo pasėdėti su mylimuoju, suguldžius vaikus? Visgi apie daug ką pakalbėdavome, netgi ginčydavomės, nors ir tyliai, šeimyniškai. O dabar? Mažai problemų? Jų pilna. Ir kartais nežinau, kaip jas išspręsti, smegenis galima išsinarinti. Galima būtų imti ir pasikalbėti, bet jį draugai į žvejybą išsivežė. Keista, anksčiau kartu važiuodavome. Vaikus – seneliams ir močiutėms, o patys – prie upės. O kas gi dabar?

Jei nutrauksite savo svajones klausimu “Ką gi daryti, kai šeimyninio gyvenimo stažas didėja, o jausmai atvėso?”, nelaukite atsakymo. Aš jo nežinau. Rimtai. Bent jau dėl to, kad mano šeimyninis gyvenimas kol kas tik teoriškas.

Galbūt daugelis skaitytojų jau sėkmingai įveikė šį santykių atvėsimo etapą. Jos ir patars. O aš kol kas tik svajoju. Nežinia, kurios svajonės išsipildys, o kurios ne, ir kaip pasielgsiu vienoje ar kitoje situacijoje.

Aš svajoju, kad mudu su vyru spėsime atsipeikėti šiek tiek anksčiau, negu jam nustos patikti suguldžius vaikus vakarais drauge gerti arbatą. Šiek tiek anksčiau, nei pasieksime tą tragišką negrįžtamumo tašką. Ir kad mums visgi pavyks įkvėpti santuokai antrąjį kvėpavimą. Svajoju, kad sugebėsiu būti jautria pokyčiams savo asmenybėje, o taip pat sugebėsiu matyti, kaip keičiasi mano vyras.

Labai norisi tikėti, kad atšventę eilinį santuokos jubiliejų, mudu pažvelgsime vienas į kitą šviežiu žvilgsniu ir iš naujo įsimylėsime naujuosius vienas kitą.

Garbės žodis, tikiu, kad svajonės pildosi. O taip pat tvirtai tikiu, kad pats geriausias teorijos patvirtinimas – praktika.

Svajokite tas kelias minutes prieš miegą. O visą likusį laiką darbuokitės, kad išsaugotumėte santuoką. Neleiskite, kad metai, buitiniai rūpesčiai ir netgi vaikai atimtų iš jūsų mylimą žmogų, su kuriuo kitados susiejote gyvenimą kartą ir visiems laikams. Juk judu – viena visuma, kaip gi galima atsiskirti?

Santuokoje būtina kreipti dėmesį į smulkmenas. Juk būtent iš jų susideda kasdieninis šeimos gyvenimas. Santykiai prasiskleidžia kaip gėlės žiedas nuo švelnių žodžių, nuo dėmesio ženklų. O štai abejingumas ir nedėmesingumas pražudys pačius gražiausius santykius.

Negailėkime jėgų darbui šeimyninio gyvenimo sferoje, tada ir sulauksime išsvajotos laimės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *