Kas įtakoja moters ir vyro santykių žlugimą?

Laimingų porų sėkmės paslaptis – tarpusavio supratimas. Kai su šiuo dalyku iškyla sunkumų, gaunasi puikus santykių stiprybės išbandymas. Kai kuriems pavyksta šį išbandymą atlaikyti, o kitiems, deja, ne.

Kaip žinia, praktiškai viskas mūsų gyvenime priklauso nuo mūsų pačių ir nuo mūsų elgesio konkrečioje situacijoje. Yra daugybė elgesio modelių, kurie griauna tarpusavio supratimą ir gali išprovokuoti santykių žlugimą.

Išstudijuokite juos ir išsiaiškinkite, kurie modeliai būdingi jūsų elgesiui. Sąžiningai tai išanalizavę, galite išsaugoti ir atgaivinti „stringančius” santykius.

Taigi. Daugelis psichologų pripažįsta, kad moterų ir vyrų tarpusavio supratimas gali pradingti, jeigu:

Įtarinėjate

Per didelis įtarumas nužudo net stipriausią, didžiausią ir gražiausią meilę. Jei nuolat atakuojate vyrą klausimais: „Su kuo buvai?“, „Kur buvai?“, jei kraustote jo kišenes, šnipinėjate, jam labai greitai nebeliks jėgų kentėti tokį orumo pažeminimą, jo asmeninių ribų nepaisymą ir nepasitikėjimą. Būtina žmogų gerbti ir kurti santykius pasitikėjimo pagrindu. Jei visgi atsiranda įtarimų, geriau pasikalbėkite atvirai.

Lyginate

Lygindamos savo vyrą su kitais, o ypač jo nenaudai, iš anksto pasmerkiate santykius krachui. Kiekvienas vyras nori būti laikomas ypatingu (tas pats pasakytina apie moteris). Vyrai yra pakankamai jautrūs ir išdidūs, todėl pasistenkite sustabdyti save tą pavojingą akimirką, kai baisiai panižta papriekaištauti mylimam žmogui.

Skundžiatės

Kai tik santykiuose iškyla sunkumų, neskubėkite apie tai pasakoti visiems aplinkiniams. Logiška, kad jums tokiu būdu norisi išlieti savo emocijas, kad jūsų pagailėtų, užjaustų. Tačiau pagalvokite, ar tai padės sutvarkyti santykius? Susidėliokite prioritetus. Jeigu žmogus jums brangus – reiškia, reikia nusiraminti ir kalbėtis pirmiausia su partneriu, o ne su artimaisiais ar draugais. Niekas, išskyrus jus, nežino, o svarbiausia – nejaučia susiklosčiusios situacijos, todėl net patys artimiausi žmonės gali jus taip įsiūbuoti, kad jau nebegalėsite objektyviai įvertinti, kas vyksta jūsų santykiuose.

Keliate skandalus

Skandalas – pati „mieliausia“ moteriška silpnybė. Nepamirškite, kad vyrai mažiau dėmesio skiria visokioms smulkmenoms, kurios, moterims, atvirkščiai, yra be galo svarbios. Turime su tuo susitaikyti, priimti šią ypatybę ir nepradėti skandalų dėl smulkmenų. Tokius jau sukūrė vyrus gamta, jie labai greitai pavargsta nuo smulkių skandalų, kurie lyg ir truko vos kelias minutes, tačiau nuosėdas palieka labai ilgam. Nedrumskite santykių harmonijos, išmokite ignoruoti smulkmenas.

Neatleidžiate

Atleidimas – didi galia. To reikėtų išmokti. Net jeigu konfliktas, iš pirmo žvilgsnio, išsisprendė savaime, geriau ramioje atmosferoje, pašalinant nereikalingas emocijas, pasikalbėti apie problemą, pripažinti savo klaidas ir atsiprašyti. Sąlyginės ir trapios paliaubos be atleidimo, kaip ir ankstesniame elgesio modelyje, paliks klampias nuosėdas atmintyje ir reguliariai gadins nuotaiką.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *