Kas negali valgyti varškės – pasitikrinkite, ar esate sąraše

Sveika ir maistinga varškė kai kuriems žmonėms gali būti nenaudinga.

Visi žino varškės naudą – tai puikus kalcio, A ir B grupės vitaminų bei gerųjų pieno rūgšties bakterijų šaltinis. Varškės žala žinoma mažiau. Ji turi keletą kontraindikacijų.

Kai kurie žmonės varškę valgo metų metus ir net nepastebi jos žalingo poveikio sveikatai arba dėl to kaltina kitus produktus.

Išvardykime kategorijas žmonių, kuriems šio trupininio skanėsto geriau vengti:

Inkstų negalavimai

  • Edema
  • Gastritas
  • Alergija laktozei

Kodėl neturėtumėte valgyti nuriebalintos varškės

Inkstų ligos

Varškės sūris kenkia inkstams, nes jame yra daug baltymų, kurie labai apkrauna šalinimo sistemos organus.

Jei dažnai skundžiatės inkstų problemomis, varškė tikrai ne jums.

Tinimas

Kai kurie žmonės, suvalgę varškės, skundžiasi veido ir rankų patinimu. Taip gali nutikti, jei nevalgote pakankamai druskos ar angliavandenių.

Jei tai galioja jums, geriau varškės nevalgykite. Varškėje yra daug natrio, kuris sulaiko vandenį ir sukelia patinimą.

Gastritas

Žmonėms, kuriems yra padidėjęs skrandžio rūgštingumas, geriau nevalgyti varškės, ypač riebios ir naminės varškės. Kuo varškė žalinga tokiems žmonėms?

Produkte gausu pieno rūgšties, kuri dirgina ir taip pažeistą skrandžio gleivinę. Taip pat rūgščios ir riebios varškės neturėtų valgyti žmonės, kuriuos dažnai vargina rėmuo.

Tačiau gastritu sergantys žmonės gali valgyti nedidelę porciją neriebios varškės. Jie taip pat gali valgyti neriebią varškę išvirę, pavyzdžiui, varškės apkepo pavidalu.

Alergija laktozei

Akivaizdu, kad varškės neturėtų valgyti žmonės, kurie negali virškinti laktozės. Įgimtas laktozės netoleravimas pasireiškia maždaug 20 % žmonių, tačiau su amžiumi jis daug dažnesnis.

Jei pastebėjote, kad po varškės porcijos jūsų veidas paraudęs ar nusėtas bėrimais, geriau šio produkto atsisakykite. Tai jums nieko gero neduos.

Kodėl nereikėtų valgyti neriebios varškės

Nugriebto pieno produktai yra labai populiarūs tarp norinčiųjų numesti svorio. Iš tikrųjų jie nėra tokie sveiki, kaip žmonės mano. Riebi varškė ilgiau mus pasotina, o riebaluose tirpūs vitaminai iš jos geriau pasisavinami.

Be to, varškės riebalai lėtina angliavandenių įsisavinimo greitį ir užkerta kelią vėlesniam insulino šuoliui. Tačiau jei neriebią varškę valgote tuščiu skrandžiu, angliavandeniai iš jos greitai pasisavinami, o tai gali sukelti insulino šuolį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *