Kas vyksta jūsų organizme, kai reguliariai valgote česnaką

Dauguma tyrimų parodė, kad sveikatai naudingos koncentruotos česnako formos, pavyzdžiui, brandinto česnako ekstraktas arba česnakų papildai.

Daugelis mūsų mėgsta česnakus. Jei esate vienas iš tokių žmonių, jums pasisekė, nes reguliariai vartojamas česnakas turi įspūdingą naudą sveikatai. Portale „Eatingwell” pateikiama tiksli informacija apie tai, kaip česnakas veikia mūsų organizmą.

Česnakai padeda palaikyti imuninę sistemą

Lėtinis uždegimas gali pakenkti jūsų imuninei sistemai, nes sumažėja baltųjų kraujo kūnelių skaičius. Tyrimais, nagrinėjančiais česnako ekstrakto poveikį, nustatyta, kad jis padeda sumažinti sisteminį uždegimą ir atkurti baltųjų kraujo kūnelių kiekį.

Taip yra daugiausia dėl alicino – sieros turinčio junginio, randamo tokiuose maisto produktuose kaip svogūnai, žalieji svogūnai ir česnakai.

Be to, 2020 m. žurnale „Trends in Food Science & Technology” paskelbtoje apžvalgoje nustatyta, kad česnakas gali pasižymėti antivirusiniu poveikiu dėl jame esančių sieros turinčių junginių.

Mokslininkai mano, kad česnakas padeda užkirsti kelią virusams patekti į mūsų ląsteles ir jose daugintis.

Galite sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje

Remiantis 2020 m. žurnale „Antioxidants” paskelbta apžvalga, česnakai gali pagerinti cholesterolio kiekį, ypač žmonėms, kurių cholesterolio kiekis padidėjęs arba sergantiems diabetu.

Tačiau šios išvados yra ribotos, nes daugumoje toje apžvalgoje pateiktų tyrimų nustatyta, kad naudą davė brandinto česnako ekstraktas arba papildomos česnako formos, o ne maistui ruošti naudojamos česnako rūšys.

Gali sumažėti kraujospūdis

Minėtoje apžvalgoje teigiama, kad česnakas gali sumažinti sistolinį ir diastolinį kraujospūdį žmonėms, turintiems metabolinį sindromą.

Tokia nauda nustatyta, kai dalyviai keturias savaites du kartus per dieną vartojo po 100 miligramų žalio susmulkinto česnako kilogramui kūno svorio.

Gali pagerėti cukraus kiekis kraujyje

Česnakai taip pat gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, ypač diabetu sergantiems žmonėms. 2019 m. žurnale „Diabetes Primary Care” paskelbtoje metaanalizėje nustatyta, kad česnakai veiksmingiau nei placebas mažina gliukozės kiekį kraujyje nevalgius ir hemoglobino A1C lygį diabetu sergantiems žmonėms.

Jūsų žarnyno sveikata gali būti geresnė

Prebiotikai maitina naudingąsias žarnyno bakterijas, o česnakas yra geras jų šaltinis. Pavyzdžiui, po trijų mėnesių česnako ekstrakto vartojimo 2020 m. tyrimo dalyvių žarnyno mikrobiomas buvo įvairesnis ir sveikesnis.

Tačiau žmonėms, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu, česnakas gali sukelti dujų ir pilvo pūtimą.

Kiti galimi privalumai

2020 m. tyrimo duomenimis, česnako ekstrakte esantys antioksidantai gali mažinti neurouždegimą, palaikyti sveiką smegenų funkciją senstant.

Be to, kito žurnale „Nutrients” paskelbto tyrimo metu nustatyta, kad tarp vyresnio amžiaus kinų tie, kurie vartojo daugiau česnakų, gyveno ilgiau nei tie, kurie česnakus vartojo retai. Šis tyrimas buvo stebimasis, todėl negalima tvirtai teigti, kad dėl česnako gyvenate ilgiau, tačiau ryšys gali būti.

Koks yra sveikiausias česnakų vartojimo būdas?

Sveikiausia česnakus vartoti kuo žalesnius, nes juose yra kuo daugiau alicino. Kuo daugiau česnakas apdorojamas ir verdamas, tuo mažiau alicino jame yra.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *