Kiek kainuoja išmokti meilės

Dar prieš šimtą ar kiek daugiau metų santykiai buvo labai lengvas ir visiškai nemokamas mokslas. Močiutės ir mamos per paprastus buitinius pokalbius perduodavo daugelio kartų sukauptą išmintį. Įgydamos šias žinias, rausvaskruostės merginos mokėsi atskirti tikrą ir melagingą meilę, įsisavindamos sėkmingos ir laimingos moters įgūdžius, ruošėsi išbandymams, kurie jų laukia santuokoje.

Ir ateidavo į santykius žymiai geriau pasiruošusios, nei dabartinės mergužėlės, kurios gali pasigirti keliais aukštojo mokslo diplomais, kurios tarsi riešutus gliaudo matematikos ar chemijos formules, tačiau neturi žalio supratimo apie svarbiausią gyvenimo sferą – šeimyninę laimę.

Jas išauklėjo filmai, negudrūs moteriški romanai, jas apgavo nelaimingos, vienišos, neretai toksiškos jų pačių mamos. Dabar tos apkvailintos merginos naiviai tiki, kad amžinai laimei pakanka didelės meilės. O kai meilės resursų pritrūksta, elgiasi kiekviena skirtingai: viena kenčia ir verkia, kita meta vyrą ir paskui sugrįžta, trečia meta ir nesugrįžta, nerdama į sekančius santykius, kur viskas kartojasi iš naujo.

Kadangi dauguma aplinkinių šeimų, kurias sudaro tokie pat neišmanėliai, kažkaip visgi gyvena, moteris ima laikyti chronišką partnerių tarpusavio nesupratimą ir nuolatinį santykių aiškinimąsi normaliu reiškiniu. Ir nuoširdžiai džiaugiasi 3-4 dienomis per savaitę, kai neteko bartis.

Turėdamos naujausių modelių telefonus ir lakstydamos prašmatniais automobiliais jos tuo pat metu visiškai neišmano elementariausių būdų, kaip sureguliuoti šeimoje ginčytinus klausimus, absoliučiai nesupranta, kas yra tikrasis kito žmogaus palaikymas sunkią minutę.

Apie vyrus galima pasakyti tą patį. Bėda ta, kad santykių problemos skaudžiausiai kerta būtent per moterišką psichiką.

Visos tos tūkstančius metų kauptos žinios, kurias dar mūsų močiutės mokėjo atmintinai, dabar jau prarastos, jas sunaikino seksualinė revoliucija, įvairiausios toksiškos, su lyčių santykiais susijusios teorijos. Žinias, žinoma, galima atkurti. Santykiai tyrinėjami, apmąstomi, šansų įgyti žinių yra. Esama ir žmonių, kurie tomis žiniomis užsiima – profesionalūs šios srities specialistai.

Reikia tik išsikapanoti iš filmų, įvairiausių „-izmų” sukurtų iliuzijų ir prietarų pelkės, atmerkti akis, pašalinti visą tą mus šiandien užgriuvusią tamsą. Reikia nustoti laikyti savo drauges diplomuotomis psichoterapeutėmis, o įvairius kliedesius apie tai, „kaip tapti bloga mergaite” – liautis laikyti savo gyvenimo filosofija.

Skaitykite, mokykitės, aiškinkitės, aukite ir tobulėkite. Be to, skaitykite ne tai, ką kaišioja nemokamai. Mokykitės iš tų, kurie turi bent jau profesionalų išsilavinimą. Aukite ir tobulėkite su tais, kurie, kaip jūs jaučiate, skleidžia šviesą.

Visa tai, kas nemokama, pigu, lengva, kas guodžia jūsų Ego ar priešingai – kas super brangu, demonstratyvu, panašu į šou – visa tai vargu ar suteiks jums vertingų žinių. Tai greičiau būdas užsikalti pinigų, pasinaudojant jūsų neišmanymu ir lengvatikyste.

Skirkite laiko ir pastangų kokybiškos informacijos paieškoms. Jei išsikelsite tikslą išstudijuoti meilės „mokslą”, galbūt ateis laikas, kai apie santykius žinosite ne mažiau negu dabar žinote apie naujausią aifoną ar makiažą, galbūt jūsų santykiai pakils į naują lygmenį – tokį, apie kurį net kitiems nesinorės pasakoti, kad nenužiūrėtų pikta akimi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *