Klausimai, kurie padės priimti teisingą sprendimą

Priimti sprendimą ne visada būna lengva. Reikia kruopščiai pasverti ir išanalizuoti situaciją. Kaip apsaugoti save nuo galimų klaidų ir išmokti surasti teisingą sprendimą bet kokiais gyvenimiškais klausimais? Šis metodas jums padės.

Kaip surasti racionaliausią sprendimą? Pasitaiko, kad susiduriame su sudėtingu pasirinkimu ir nežinome, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Ir patarti dažnai niekas negali.

Universalus problemų sprendimo metodas

Šis metodas padės objektyviai įvertinti situaciją, pašalinti visas dvejones ir pagerinti savo sugebėjimą tiksliai pasirinkti geriausią variantą.

Galbūt surasti atsakymai ne kiekvieną kartą atrodys mieli širdžiai, bet galiausiai jie padės pasiekti vienintelį teisingą sprendimą.

Štai tie 7 klausimai, į kuriuos reikia atsakyti.

1. Ką aš pasirinkčiau, jei ne ta baimė?

Milijonai didelių ir mažų sprendimų mūsų gyvenime taip ir lieka neįgyvendinti tik dėl mūsų pačių baimės ir stereotipų. Patyrę verslininkai sugeba blaiviai išanalizuoti galimą riziką ir išmintingai įvertinti savo baimes.

Kai suprantate, kad jums trukdo kažkokia kliūtis, surašykite ranka ant popieriaus savo baimes ir būgštavimus, kurie jus užvaldo. Išanalizuokite juos, galbūt pasitelkę į pagalbą kitą žmogų, kuris padės į viską pažvelgti objektyviai.

Dažnai pasitaiko taip, kad pasirinkimas, sukeliantis daugiausia baimių ir abejonių, būna optimaliausias.

2. Ką aš pasirinkčiau, jei ne pinigai?

Kokia jūsų nuomonė; dauguma genialių idėjų nebuvo įgyvendintos dėl lėšų trūkumo? Ar atvirkščiai, pinigų neatsiranda dėl tos priežasties, kad nebuvo bandyta realizuoti idėjos?

Ar verta atsisakyti savo vystymosi ir progreso, jeigu manote, kad tam trūksta pinigų? Galbūt tai skamba kaip pasaka, bet jeigu jūs pasirinkote teisingai, tai

lėšų tikrai atsiras. Niekas nedraudžia kreiptis pagalbos į tėvus, artimuosius, draugus arba kokiu nors būdu informuoti visuomenę ,kad jūs ieškote investuotojo. Ir tegul laikinas lėšų trūkumas jūsų nesustabdo.

3. Koks blogiausias ir koks geriausias variantas gali atsitikti?

Tarytum pratęsdami pirmųjų dviejų punktų aprašymus, pavaizduokite ant popieriaus savotišką numatomų pasekmių žemėlapį. Atsižvelkite į galimus teigiamus, neigiamus, reikšmingus ir menkus rezultatus, kuriuos gali duoti jūsų pasirinkimas. Optimali išeitis iš situacijos atsivers tiesiai prieš jūsų akis.

4. Ko mane išmokė ankstesnė patirtis?

Kiekviena patirtis mūsų gyvenime, ir teigiama, ir neigiama, suteikia neįkainojamas pamokas. Dažnai pralaimėjimas atsitinka tik tada, kai žmogus nepasimokė iš ankstesnių situacijų. Prisiminkite savo buvusias pamokas ir klaidas: ar nesufleruoja jums praeities patirtis, kaip pasielgti šioje situacijoje?

5. Ar tai atitinka mano viziją?

Paklauskite savęs sąžiningai: ar jums tikrai tai būtina, ar jūs sutinkate iš bėdos, nors keičiate savo kursą ir norite judėti ne į tą pusę, kur veržiatės? Vienas iš esminių sėkmės principų yra nuoseklumas savo mąstyme ir veiksmuose. Todėl visada atkreipkite dėmesį ar sutampa jūsų priimtas sprendimas su jūsų pažiūromis, ar nenutolina jis nuo jūsų trokštamo tikslo?

6. Ką sako man siela ir kūnas?

Prisiminkite kokį nors savo nesėkmingą pasirinkimą, kurio dabar gailitės. Ar jūsų intuicija ir kūnas nesiuntė jums signalų, kad taip elgtis nereikia? Kai pajuntate fizinį diskomfortą, priimdami kažkokį sprendimą, arba jūsų vidinis balsas tam priešinasi, verta atsižvelgti į tokius signalus. Jie gali paneigti jūsų sprendimą, tačiau pasąmonė dažnai sufleruoja, kaip nesuklysti ir pasirinkti teisingai.

7. Kaip žiūrėsiu į save veidrodyje rytoj?

Ką jūs jausite rytoj po priimto sprendimo? Jeigu didžiuositės savimi, jausite energijos antplūdį ir pakilimą, tai reiškia, kad einate teisingu keliu. Jeigu jaučiate gėdą ar apgailestavimą, neignoruokite tokių jausmų. Vadinasi, sprendimas buvo priimtas pernelyg skubotai arba jis prieštarauja jūsų gyvenimo nuostatoms. Kol dar ne vėlu, pasistenkite ištaisyti situaciją.

Pasverkite priimtą sprendimą blaiviai ir objektyviai. Pasistenkite nedaryti to spontaniškai, pasiduodami emocijoms ar neapgalvotai. Priešingu atveju galite pakenkti sau ir žmonėms, kurie dalyvauja šioje situacijoje.

Šie 7 klausimai padės sumažinti iki minimumo riziką ir neigiamų pasekmių tikimybę. Prisiminkite, kad išmintingas žmogus visada išeina nugalėtoju iš keblių situacijų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *